top of page

אליפות הארץ בקארטינג 4 פעימות - מרוץ אחרון לעונה

אליפות הארץ ROK Cup 4 פעימות מגיעה למסלול דן קארטינג חיפה למירוץ האחרון שלה והמאבקים בקרבות על האליפות לוהטים. בקטגורית SuperPro עשוי מוביל האליפות מוטי פרץ לעצור לאיציק שחר רצף שיא בן שנים רבות של אליפויות לאחר עונה רצופת עליות וירידות מבחינתו של השני. 22 נקודות תיאורטיות עומדות בינהם לטובתו של פרץ ולמעשה רק דבר חריג יכול למנוע ממנו את ההכתרה לאלוף הארץ 2022. נזכיר כי בעונת 2020 הגיע פרץ למירוץ האחרון של העונה כששחר נעדר ממנו כשרק ניצחון יכל להקפיץ אותו למקום הראשון ולמרות שזינק מעמדת הפולפוזישן, תקלה טכנית מנעה זאת ממנו. ויותר משאיציק יכול לטפס למקום הראשון, הוא יכול לרדת לשלישי אם עופרי גרטי יצליח לצבור 6 נקודות יותר ממנו במירוץ הקרוב.

אמנם בקטגורית PRO האליפות מובטחת ליזאן גזמאוי, אך המאבק על הסגנות יביא למירוץ מותח ומעניין בין רן בן עזר המדורג כרגע שני עם 3 נקודות תיאורטיות בלבד המפרידות בינו ובין ריקי פריקאו שבמקום השלישי. ריקי שחזר להתחרות לאחר שנים של היעדרות גם צריך להסתכל למטה, אל עבר ליאור ויסלברגר שאף הוא חזר להתחרות העונה לאחר שנים של מנוחה, המרוחק ממנו ב-17 נקודות ויונתן גוטמן ב-19 כשלכל אחד מהם אופציה לצבור עוד 33 נקודות מקסימליות במירץ הקרוב. הסיכויים לכך לא גדולים, אבל כל עוד הם קיימים מובטח מאבק אדיר.

כמידי שנה, קטגורית Rookies לנהגים המתחילים היתה מותחת ביותר. מוביל הטבלה מאור כהנים התגלה מהר מאוד כמי שצפוי לשים יד בטוחה על תואר האליפות, בדיוק כמו אורי אלבכרי בשנה שעברה, אולם רז עכו המפתיע לטובה הראה התחזקות ממירוץ למירוץ בזכות מוטיבציה גדולה והקפדה לא לפספס שום אימון. הפער הגדול בין השניים הצטמצם ל-10 נקודות תיאורטיות בלבד ערב מירוץ הנעילה, ואף אחד מהם לא צפוי לעשות לחברו חיים קלים על המסלול כל הדרך עד לדגל השחמט. המאבק על המקום השלישי נשאר בין נדב בראון ואביתר נרוב עם 4 נקודות בלבד לטובת הראשון. נרוב אמנם לא השתתף בשלושת המירוצים הראשונים של העונה לעומת שניים שפספס בראון במהלכה, אך צבר בממוצע יותר נקודות כך שלפחות הסטטיסטיקה פועלת כרגע לטובתו. אבל המספרים על הנייר לא חשובים ובסופו של יום המירוצים הקרוב נדע סופית ידו של מי תהיה על העליונה.

קטגורית Expert הלכה וצמחה ככל שהתקדמה העונה ואם בעונות קודמות היו בא כ-10 משתתפים הרי שהעונה עברנו את ה-20. לא פחות מ-4 נהגים קוראים תיגר על התואר כשאת הטבלה מוביל נכון לכעת רן בן-עזר לזכותו 3 נקודות בלבד מריקי פריקאו כך שהקרב בינהם יהיה לא רק על תואר אלוף ה-Pro. ליאור ויסלברגר אמנם מרוחק 21 נקודות ואחריו עם עוד 5 נוספות ניצב בוריס פריאוברז'ינסקי הוותיק, אך כל אחד מהם ישאף להשיג את המקסימום ובכל מקרה לא פחות ממקום על הפודיום עליו חולמים גם המדורג 5 עידן קרן, ה-6 יונתן גוטמן וה-7 דור מלכה.

ובסופו של מירוץ, לא נשכח את תואר אלוף האלופים היוקרתי. איציק שחר מוביל על מוטי פרץ ב-14 נקודות ו-15 על יזאן גמאוי, וכל נקודה במירוץ הקרוב תעזור לכל אחד מהם לבסס את מקומו. נזכיר שטבלה זו צוברת ניקוד מכל מירוצי הקארטינג, כך שפרט למירוץ הקרוב יש לשלושה, ולכל 81 הנהגים המדורגים בטבלה הזאת, עוד שני מירוצים שיקבעו את הדירוג הסופי - מירוץ ליגת הסיבולת ב-29/11 ומירוץ גביע המדינה שיתקיים ב-10/12, שניהם במסלול דן קארטינג חיפה.


280 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page