top of page

סיכום מירוץ סיבולת מס' 8

עונת אליפות הסיבולת 2022 הגיע לסיומה ואיזה סיום זה היה. המירוץ השמיני והאחרון בסבב הביא 25 נהגים אל למסלול דן קארטינג חיפה, כשהם מרכיבים 10 קבוצות בדיוק. הגדולה שבהן עם 4 נהגים, עוד שתיים עם שלושה נהגים כל אחת ועוד שש קבוצות שבחרו ביחס הזוגי. סדר הזינוק לשעתיים של מירוץ נקבע בליגה זאת ביחס הפוך למשקל הממוצע של הנהגים בכל קבוצה - המשקל הגבוה ביותר מזנקים ראשונים והקלים ביותר אחרונים. כך מצאו עצמם מארק בוגוסלבסקי ודור מלכה בעמדת הפול-פוזישן כשאחריהם הקבוצה המרובעת של יורי צוגלין, מיכה אפרים, יונתן טרוק וגיל שורץ. את הטור סגרו הקלים שבחבורה מתן אחיטוב, אורי נוה ויואב ארנון כשלפניהם מי שרק לפני חודש יצגו את ישראל במשחקים המוטוריים של ה-FIA - יניב הרשקוביץ ורן בן-עזר. ואיפה מובילי הטבלה איציק שחר ויאזן גזמאוי? אלה זינקו במקום השביעי כשלפניהם המדורגים שניים רז עכו וירום אשד ואחריהם אביתר נרוב וגל דרנג.

הזינוק לא בישר טובות ליאזן גזמאוי שכבר אחרי מספר הקפות נראה מסמן לאיציק שחר שהוא רוצה לעשות חילוף כי משהו בקארט עליו נהג לא הסתדר לו. תקנות המירוץ קובעות שאין חילופים ב-5 הדקות הראשונות, וגזמאוי המשיך בנהיגה עד לפתיחת הפיטס תוך שהוא מנסה שלא לאבד יותר מידי מקומות. העובדה שחילוף נהג במירוץ הזה מלווה גם בחילוף קארט ושלפניהם עוד שעה ו-56 דקות לדגל השחמט, נתנה לשחר תקווה שהוא יצליח לצמצם את הפער אולם המזל לא היה גם איתו והוא נעצר לאחר הקפות ספורות עם תקלה. גזמאוי שם קסדה על הראש וקפץ לקארט הבא תור בפיטס ויצא למסלול כשהשניים מדורגים במקום האחרון. מספר החילופים המינימלי למירוץ הוא 3, ולאחר פחות מ-10 דקות הם כבר ביצעו שתיים. האסטרטגיה הבסיסית הנכונה לצמצום הנזק היא לחלק בינהם את כל הזמן שנותר - כ-110 דקות, כלומר קצת פחות משעה של נהיגה רצופה לכל אחד מהם, לא דבר קל במסלול הזה.

למעשה, היריב העיקר של השניים הנ"ל הוא מוטי פרץ, שלא מתמודד על התואר בליגת הסיבולת השנה, אבל כן דולק אחריהם בדרך לתואר אלוף האלופים כשערב המירוץ הוא מדורג שני עם 13 נקודות פחות משחר ו-13 נקודות יותר מגזמאוי. על מנת להתמודד על אלוף האלופים פרץ היה חייב להשתתף במירוץ הנ"ל כדי לנסות ולצבור כמה שיותר נקודות, ולצורך כך בנה קבוצה יחד עם ליאור ויסלבגר ועופרי גרטי. בניגוד לשחר וגזמאוי, קבוצתו של פרץ שזינקה מהמקום החמישי הצליחה להתברג בין המובילים כשעיקר העבודה הקשה היתה מול הקבוצה המרובעת ומול קבוצתם של מי שמתמודד על התואר בליגת הסיבולת רז עכו וירום אשד. אלא שעם התקדמות המירוץ שתי הקבוצות הללו סבלו משילוב גם של חוסר מזל וגם חוסר תיאום טקטי שגרם להם לאבד זמן יקר בעוד שהקבוצה המרובעת תופסת את ההובלה ואחריה הקבוצות של אביתר נרוב וגל דרנג ודודי קורץ וזאב קורן כשהאחרונים מתמודדים על המקום השלישי מול יורי צוגלין ומיכה אפרים.

אלא שעם התקדמות המירוץ נראה שכוחם של הנהגים החל לדעוך ואיתם גם הריכוז. זמני ההקפות שהיו במתחם ה-24 שניות עלו ל-25 פלוס (ההקפה המהירה במירוץ נקבע ע"י איציק שחר ויאזן גזמאוי - 24.502 בהקפה ה-132), כשחלק מצליחות לשמר עקביות יחד עם אסטרטגיות מירוץ עדיפות וחלק פחות. אל תוך כל סיר הלחץ הזה נכנסו בעל-כורחם גם שופטי המירוץ שנאלצו לפסוק לא מעט ענישות כנגדן של כמעט כל הקבוצות. אלה יבואו לידי ביטוי בסוף היות ומספר הענישות יקבע את שקלול הקנס שתקבל כל קבוצה בדמות הורדת הקפות.

זמני ההקפה המהירים של איציק שחר ויאזן גזמאוי עוזרים להם לטפס אט אט במעלה הדירוג ולמרות חילוף אחד יותר מידי בשל אירועי ההקפות הראשונות, הם מצליחים בתום השעתיים לסיים במקום השני ועם אותו מספר הקפות (278) אחרי הקבוצה המרובעת של יורי צוגלין, מיכה אפרים, יונתן טרוק וגיל שורץ. במקום השלישי מסיימים אביתר נרוב וגל דרנג (277 הקפות) שמצאו את האיזון הכולל בין אסטרטגיה, ריכוז ומיעוט ענישות. דודי קורץ וזאב קורן מסיימים במקום הרביעי עם 277 הקפות בדיוק כמו יניב הרשקוביץ ורן בן-עזר שבמקום החמישי. מוטי פרץ לא מצליח לצמצם את הפער מול איציק בטבלת אלוף האלופים או לברוח ליזאן גזמאוי ועם 276 הקפות הוא וקבוצתו מסיימים רק במקום השישי. אבל רגע, מה עם הענישות? שקלול הענישות והאזהרות כאמור הוא שיקבע את התוצאות הסופיות היות ומספרן יקבע כמה הקפות תקבל כל קבוצה כקנס על חריגה כזאת או אחרת מהכללים הספורטיביים. אז איך זה נגמר? להלן התוצאות הרשמיות והטבלאות. רק נזכיר כי נותר עוד מירוץ אחד אחרון לסגירת השנה וקביעת אלוף האלופים ומצטייני הקטגוריות הלא הוא המירוץ הגדול של השנה - גביע המדינה המסורתי שיתקיים גם הוא במסלול חיפה, הצ'אנס האחרון של כל אחד מכמעט 100 נהגים לטפס עוד קצת במעלה הטבלה, ובעיקר בין איציק שחר ומוטי פרץ. ועל כך תקראו כאן מחר!

אליפות סיבולת 2022, תוצאות מירוץ מס' 8

1. אביתר נרוב וגל דרנג 277 הקפות

2. יורי צוגלין, מיכה אפרים, יונתן טרוק, גיל שורץ 277 הקפות

3. איציק שחר ויאזן גזמאוי 277 הקפות

4. דודי קורץ וזאב קורן 277 הקפות

5. יניב הרשקוביץ ורן בן-עזר - 276 הקפות

6. מוטי פרץ, ליאור ויסלברגר ועופרי גרטי 275 הקפות

7. מארק בוגוסלבסקי ודור מלכה 275 הקפות

8. רז עכו וירום אשד 274 הקפות

9. מתן אחיטוב, אורי נוה ויואב ארנון 268 הקפות

10. כפיר צליח, רום צליח ובר אזולאי 264 הקפות

אליפות סיבולת - Top5, דירוג סופי

1. איציק שחר ויאזן גזמאוי - 186 נקודות

2. רז עכו וירום אשד - 159 נקודות

3. דודי קורץ וזאב קורן - 143 נקודות

4. יורי צוגלין ומיכה אפרים - 139 נקודות

5. מארק בוגוסלבסקי ודור מלכה - 120 נקודות

אלוף האלופים - Top10

1. איציק שחר - 360 נק'

2. מוטי פרץ - 344 נק'

3. יאזן גזמאוי - 334 נק'

4. רז עכו - 287 נק'

5. עופרי גרטי - 276 נק'

6. דודי קורץ - 275 נק'

7. מאור כהנים - 253 נק'

8. יניב הרשקוביץ - 253 נק'

9. ליאור ויסלברגר - 212 נק'

10. ריקי פריקאו - 208 נק'

128 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page