top of page

סיקור סופרליג 2 2024 וטבלאות אליפות‎

המירוץ השני של סבב ה-SuperLeague Karting קבע שיא – זה המירוץ עם הכי הרבה משתתפים לסבב הזה ולראשונה כלל שלושה מקצי גמר. 27 הנהגים הגיעו למסלול קארטינג פלייס ראשל"צ ואלה חולקו לשלוש קבוצות בהתאם למיקומם בדירוג אלוף האלופים לשם ביצוע שלבי מדידות הזמנים. סבב הסופרליג כולל מקצה אחד קצר ולאחריו מקצה כמעט כפול באורכו, ובכל אחד מהם צריכים הנהגים לייצר את זמן ההקפה הטוב ביותר שהם יכולים. שקלול הניקוד שיצברו הוא שיקבע באיזה גמר הם יזנקו, ולא מעט הפתעות התגלו ככל שהמשיך היום. לטוב ולפחות טוב.

 

תשעת המובילים בדירוג אלוף האלופים התיישבו על הקארטים למקצה הראשון, להוציא את המדורג ראשון עופרי גרטי ואת זאק לישצ'ינסקי שלא הגיעו הפעם. הבאים אחריהם מילאו את המקצה השני ותשעת הנותרים את השלישי. בתום הסבב היה זה יואב ארנון עם ההקפה המהירה ביותר – 25.76 שניות ואחריו נועם לביא עם 25.80 ונועם פרידלנדר עם 25.90. בסבב מדידות הזמנים השני מקבל כל נהג קארט אחר, כשבתיאוריה עם יותר הקפות ולאחר שכל הקארטים כבר נסעו, הזמנים על הנייר אמורים להשתפר. ואכן, זמני ההקפה נחתכים משמעותית כשפרידלנדר קובע 25.16 שניות ואחריו ירום אשד עם 25.47 ונדב בראון עם 25.58. ובשקלול הניקוד, פרידלנדר יזנק בגמר א' מעמדת הפול-פוזישן ואחריו ארנון וגרישה בוזוב.

 

גמר ג' יוזנק ראשון עם עשרה נהגים, כאשר שני המסיימים ראשונים יקבלו את כרטיס הבונוס לגמר ב'. ראשונה מזנקת אליס שימשילשוילי במירוץ הראשון שלה אי פעם ואחריה מייה בן-יחזקאל ומיכה אפרים. כשחצי שעה של נהיגה רצופה לפניהם, כל אחד מהם ירצה להתקדם לגמר הבא והמאבקים הצמודים ואיבודי המקום מתחילים כבר עם הזינוק. הכניסה לפניה הראשונה שלאחר מתן אות הזינוק עם צמיגים קרים ודם לוהט מייצרת מגעים מיותרים ותאונת מירוץ קלאסית בעקבותיה מספר נהגים מסתחררים ובינהם בן-יחזקאל שתצטרך לעבוד קשה עכשיו כדי לחזור ולהתמודד על הסיכוי להעפיל הלאה. ערבוב סדר הנהגים בשלב כל כך מוקדם משנה גם את המאזן האסטרטגי שבין רמות הנהגים בטח ובטח כשמדבר במקצה כל כך ארוך. כפועל יוצא מכך, גם ההסתברות לביצוע עבירות עולה ואכן שלט הענישה יצא לא אחת במקצה הזה. לבסוף מנצח יונתן גוטמן, אך ענישה מורידה אותו לאחור ומי שמנצחת את המקצה היא שימשילשוילי ואחריה זיו גרינשפן ומייה בן יחזקאל שהצליחה לחזור כמעט עד למקום ממנו זינקה.

 

את עשרת הנהגים של גמר א' מוביל טומי שפירא ואחריו איתמר מורג ופיודור אריפולין. הפעם מדובר בכרטיס בונוס אחד שיוביל נהג אחד בלבד לגמר א' הגדול. שפירא מזנק היטב, ובניגוד למקצה הקודם לא נרשמת דרמה מיותרת בזינוק. דרמות כן נרשמות בהמשך עם מורג וישי שילד שנאלצים להחליף קארט תוך כדי שהמקצה ממשיך ובכך מאבדים מקומות ויורדים הרחק לאחור. אלא שענישות של נהגים אחרים לעומת גיליון הרשעות נקי לזכותם מעלים אותם בתום חצי השעה לכיוון מרכז הדירוג הסופי עם מעט נחמה בכך שהם, כמו שלימדו אותם, עשו את כל מה שצריך ככל שזה קשור בהם. ומי הזוכה להמשיך? שפירא מסיים ראשון ומקבל את כרטיס הבונוס ואחריו איתן רז ודור מלכה. אליס שימשילשוילי אגב שהגיעה מגמר ג' התקדמה מהמקום התשיעי לחמישי וזיו גרינשפן לעומתה מסיים במקום העשירי בו זינק.

 

גמר א' תמיד מייצר מקצה מותח, בטח במתכונות של סיבולות קצרות וארוכות. נועם פרידלנדר כאמור מזנק ראשון ואחריו יואב ארנון וירום אשד. ובמסלול ראשל"צ יש יתרון לנהגים שזה הוא מסלול הבית שלהם ובהמשך הרשימה נמצאים עוד מקומיים כמו נועם לביא וגרישה בוזוב כמו גם רז עכו ואביתר נרוב שאמנם מזנקים קצת יותר מאחור, אך להם היכרות קרובה מאוד עם המסלול. אלא שהיכרות לבדה אינה מספיקה, ובתנאי מירוץ נדרשים מהנהג עוד לא מעט אלמנטים שעליו לשלוט בהם – אסטרטגיות לתקוף, אסטרטגיות להגן ובעיקר אסטרטגיות שמטרתן למנוע עבירות. תהפוכות המיקומים במקצה הזה אכן יצרו מתח לצופים מבחוץ שנשמעו יותר ויותר בקולות העידוד שלהם ככל שהמירוץ התקדם לעבר סופו. הדרמה העיקרית הייתה במאבק על ההובלה כאשר אשד מנסה לעקוף את פרידנדר לפניית ה-90 השמאלית, לביא מנצל ובימינה הבא צולל לשניהם בפנימי, ובהמשך לכל הערבוביה מגיעים כמעט כל יתר הנהגים לאורך ולרוחב הכניסה לישורת כשלביא מוצא את עצמו פתאום נוסע הפוך. המירוץ ימשיך, וההחלטה על הענישה תינתן בהמשך לאחר חקירת הסיטואציה לעומק ע"י צוות השיפוט. השעון מראה 30 דקות ודגל השחמט מונף לעברו של בוזוב שמסיים ראשון ואחריו עכו ארנון. אלא שארנון עם ענישה יורד לאחור וכמוהו אשד שסיים רביעי ומי שמוקפץ למדרגה השלישית על הפודיום הוא נדב בראון. שלושת הנהגים ימלאו גם את פודיום של קטגוריות S1 ובקטגורית S2 מנצח פרידלנדר ואחריו שפירא ולביא, אך ענישה לחובתו של שפירא מקפיצה את לביא למקום השני ואת איתן רז מגמר ב' למקום השלישי. ככה זה במירוצים.

 

מירוץ הסופרליג הבא יתקיים ביום שלישי ה-26/03 במסלול ראשל"צ או חדרה (הודעה מסודרת תפורסם כשבועיים לפני). יקדים אותו המירוץ השלישי בסבב אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות שיתארח במסלול דן קארטינג רמלה ביום שישי ה-15/03. בינתיים העונה הזאת מולידה מירוצים מלאי עניין והדרמות בטוח שתימשכנה גם במירוצים הבאים.

 

מירוץ סופרליג 2 – TOP5 S1

 1. גרישה בוזוב

 2. רז עכו

 3. נדב בראון

 4. יואב ארנון

 5. ירום אשד

 

מירוץ סופרליג 2 – TOP5 S2

 1. נועם פרידלנדר

 2. נועם לביא

 3. איתן רז

 4. טומי שפירא

 5. גיא מיפז/פיודור אריפולין

 

דירוג אלוף האלופים Top10

 1. עופרי גרטי/יניב הרשקוביץ 94 נקודות

 2. גרישה בוזוב 92 נק'

 3. גיל שורץ 87 נק'

 4. דור מלכה 78 נק'

 5. מיכה אפרים 77 נק'

 6. יואב ארנון 76 נק'

 7. ירום אשד 75 נק'

 8. רז עכו 71 נק'

 9. זאק לישצ'ינסקי 70 נק'

 10. יונתן גוטמן 68 נק'

 
 

183 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page