top of page

קארטינג אליפות הארץ 2024 - מירוץ מס' 3

האם שלושה מירוצים, כמעט שליש עונה, מספיקים כדי להבין את התמונה? כדי לקבוע מי הנהג הכי דומיננטי בכל קטגוריה ולמי הסיכוי הכי גבוה לסיים כאלוף? או אפילו מי מבין שניים? והאם גם השנה יהיה מהפך בפסגה כפי שעשו יואב ארנון בשנה שעברה ורז עכו לפני שנתיים? מה שהכי בטוח הוא שזאת פתיחת העונה הכי מעניינת של השנים האחרונות.

 

מסלול דן קארטינג רמלה מארח באופן קבוע את מירוץ הסיבולת האישית 6-66 וזאת כמירוץ בסבב אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות. השיטה פשוטה – 6 הקפות מדידות זמנים קצרות שתקבענה את דירוג הנהגים למקצה הגמר הארוך שכולל 66 הקפות. סוג של All In. אין חצאי גמר לשיפור עמדות, 6 הקפות ו-BOOM! ובמירוץ הזה ספציפית מי ידורג ראשון, מי במקום ה-32 והאחרון ומה הסדר של כל היתר בינהם. שלושה מקצי דירוג ובראשון קובע גיל שורץ את ההקפה המהירה ביותר 18.216 שניות ואחריו יואב ארנון עם 18.424 ומיכה אפרים עם 18.450. המקצה השני עומד בשליטתו של נדב בראון עם 18.231 שניות ואחריו אביתר נרוב עם 18.243 וגל כהן עם 18.354. זה אומר ששורץ עדיין ראשון וארנון יורד למקום החמישי ואפרים לשישי. עוד מקצה אחד שאחריו התמונה תהיה ברורה יותר ובעיקר האם שורץ ימשיך להחזיק בהקפה המהירה שתעניק לו את הפול-פוזישן לגמר א' הבכיר. זיו גרינשפן מסיים עם הזמן הטוב ביותר במקצה 18.426 שרק מספיק לו למקום השישי ואחריו אליס שימשילשוילי עם 18.697 ולביא חלויה עם 18.724. שורץ יזנק ראשון בגמר א' ואחריו בראון ונרוב.

 

גמר ג' מוזנק ראשון כשבעמדה הקדמית ניצב נועם פרידלנדר ואחריו יונתן גוטמן ומייה בן יחזקאל. פרידלנדר אחד הנהגים היותר מכווני מטרה העונה עם מקצה דירוג שירצה לשכוח, ינסה להתמודד על אחד משני כרטיסי הבונוס לגמר ב' כשאחריו נהג מנוסה כמו גוטמן ועוד עשרה נהגים רעבים לנקודות. הזינוק עובר עבורו היטב והוא אף מתחיל לייצר פער שגדל מהקפה להקפה. גוטמן מצידו הולך על אסטרטגיה סולידית עם מטרה אחת ראשית והיא לא לאבד את המקום השני ומטרה משנית לסיים את המקצה ראשון. בן-יחזקאל מאוד תרצה לשבש לו את התוכניות אלא שעוד קודם היא צריכה להתמודד מול דור מלכה ואיתן רז שצמודים מאחוריה. וזה לא מחזיק הרבה זמן ומלכה מצליח לעקוף כשמאחור נרשמות עוד עקיפות חלקן לתפארת וחלקן שולפות את שלטי האזהרות. גם השלט השחור יוצא לאחר מהלך לא ספורטיבי בעליל שמבצע איתמר מורג שנפסל מהמירוץ. ומה היופי במירוץ שכזה? העובדה שהוא בסטינט אחד ארוך ובמסלול מאוד טכני כך שברגע שהמוביל מגיע לסמן האחורי כל הקלפים עשויים להתערבב ואכן, הפער שפתח פרידלנדר מקבל תפנית ברגע שהוא נדרש לעקוף (כי דגלים כחולים אינם מונפים במירוץ שכזה) וגוטמן לאט אבל בטוח מתחיל לצמצם עד שהוא נצמד אליו והמירוץ נפתח מחדש. התוכנית של גוטמן גם היא מקבל תפנית כי עם הרעב בא התיאבון והלחץ בסופו של דבר עובד - עקיפה לא חוקית של פרידלנדר בניסיון לברוח מגוטמן ובעקבותיה החלטת שיפוט להורידו שני מקומות לאחור. הוא אמנם מנצח בסוף, אך מורד למקום השלישי וגוטמן מקבל את כרטיס הבונוס יחד עם מלכה. יאללה, עוד 66 הקפות. במאבק על ראשות טבלת קטגורית האדוונס בה מדורג פרידלנדר שני הוא מפסיד המירוץ הזה למדורג ראשון ישי שילד, אלא שלמזלו גם הוא עם מקצה דירוג לא הכי טוב דורג בגמר ג' והוא מסיים מקום אחד בלבד לפניו כך שלא נפתח פער גדול.

 

עם יונתן גוטמן ודור מלכה שסוגרים את רשימת 12 הנהגים מוזנק גמר ב'. את ראש הטור מוביל גרישה בוזוב ואחריו אליס שימשילשוילי ונועם לביא שירצה עוד פודיום לרצף המוצלח שלו. המקצה הזה כולל גם את רז עכו אלוף הרוקיז של 2022 ואורי אריש אלוף ישראל ב-2 פעימות של 2023. המקצה מתחיל כמעט מיד עם חוסר סבלנות של מספר נהגים שיצטרכו להתאפק כדי לא לקבל אזהרה נוספת ב-20 הדקות הבאות שתביא להורדת מיקום. השופטים אכן מרגיעים את החבורה השועטת אך פה ושם נרשמות עוד אזהרות. האירוע היותר מהותי מגיע בשליש האחרון של המקצה כאשר מספר נהגים מגיעים יחדיו לרצף ההיירפינים והמוטיבציה לעקוף גוברת על הצורך לבלום. זה נגמר עם הורדות מיקום ואזהרות למספר נהגים ומי שנמצא בחוץ (וגם חלק מאלה שבפנים) כבר לא ממש יודע מה המיקום שלו באמת. כולם חוץ מבוזוב ולביא שיודעים שיש להם עוד 66 הקפות על הראש. מי שיכול לברך שהגיע רק למקום השלישי (או שלא) הוא גוטמן שמסיים שלישי אחרי שכאמור העפיל לגמר ב' ולא בטוח כמה חמצן נשאר לו בגוף לעוד מקצה שכזה. מי שמנצלים את ענישות הורדות המיקומים הם לביא חלויה שמסיים שישי בפועל אך רביעי בדירוג הסופי של המקצה ואריש שמוקפץ מהמקום השמיני לחמישי.

 

הגמר המסכם של היום יוזנק עם גיל שורץ בעמדת הפול-פוזישן ואחריו נדב בראון ואביתר נרוב. גם גל כהן ויואב ארנון כאן ואחריהם זיו גרינשפן ומיכה אפרים. עופרי גרטי מזנק רק שמיני ומי שנלחם איתו על ראשות קטגורית הסופר-פרו ודירוג אלוף האלופים יניב הרשקוביץ מזנק עשירי. מפריד בינהם זאק לישצ'ינסקי ומאחור כאמור גרישה בוזוב ונועם לביא. שורץ מבקש לעבור לקארט חליפי טרם הזינוק, הימור או שמא החלטה נבונה? שניהם ביחד כי כבר בהקפות הראשונות נראה שהוא לא מצליח לייצר הקפות מהירות ביחס לבראון ונרוב ונדרש לנהיגה הגנתית אולי יותר מדי. בסופו של דבר הוא מפסיד מקום לבראון כשנרוב מנצל את ההזדמנות גם כן ושורץ במהלך אחד יורד למקום השלישי. ובינתיים מאחור נרשמות עקיפות של גרטי שמפלס את הדרך למעלה בניסיון להתרחק מהרשקוביץ. האחרון גם כן מנצל את הניסיון הרב שלו ומתקדם מספר מקומות וכמוהו לישצ'ינסקי שעדיין נמצא בינהם. בצד המאבדים יש את ארנון וכהן כמו גם גרינשפן ואפרים ויש גם כמה אזהרות וענישות קלות לחלק מהנהגים אך לא בכמות שהייתה במקצים הקודמים. הקפות אחרונות ליום המירוץ ושום דבר לא ייקח מבראון את הניצחון. הוא חוצה את הקו כמעט 12 שניות לפני נרוב שמהרגע שעקף את שורץ נדרש לשנות מצב מהתקפה להגנה ואכן הפער בינהם בסיום עומד על 3 עשיריות השנייה בלבד. גרטי מסיים רביעי ואחריו ארנון וכהן.

 

תוצאות הסיום לאחר שקלול הענישות מגלות לנו גם באופן סופי את דירוג הנהגים בכל אחת מהקטגוריות ואת ההתפתחויות בטבלאות באליפות. להלן:

 

מנצחי המירוץ - קטגוריות סופר-פרו

 1. נדב בראון

 2. גיל שורץ

 3. עופרי גרטי

 

מנצחי המירוץ - קטגוריות פרו

 1. אביתר נרוב

 2. יואב ארנון

 3. זאק לישצ'ינסקי

 

מנצחי המירוץ - קטגוריות אדוונס

 1. גל כהן

 2. זיו גרינשפן

 3. נועם לביא

 

מנצחי המירוץ - קטגוריות רוקיז

 1. לביא חלויה

 2. אליס שימשילשוילי

 3. גיא מי-פז

 

מנצחי המירוץ - קטגוריות אקספרט

 1. זאק לישצ'ינסקי

 2. מיכה אפרים

 3. יונתן גוטמן

 

סופר-פרו Top5

 1. יניב הרשקוביץ 83 נק'

 2. עופרי גרטי 83 נק'

 3. גיל שורץ 68 נק'

 4. מיכה אפרים 58 נק'

 5. נדב בראון 47 נק'

 

פרו Top5

 1. יואב ארנון 82 נק'

 2. יונתן גוטמן 71 נק'

 3. זאק לישצ'ינסקי 69 נק'

 4. גרישה בוזוב 65 נק'

 5. דור מלכה 64 נק'

 

אדוונס Top5

 1. ישי שילד 87 נק'

 2. גל כהן 78 נק'

 3. נועם לביא 71 נק'

 4. נועם פרידלנדר 69 נק'

 5. איתמר מורג 45 נק'

 

רוקיז Top5

 1. גיא מי-פז 80 נק'

 2. מייה בן יחזקאל 60 נק'

 3. לביא חלויה 59 נק'

 4. טומי שפירא 33 נק'

 5. אליס שימשילשוילי 27 נק'

 

אקספרט Top5

 1. מיכה אפרים 86 נק'

 2. זאק לישצ'ינסקי 83 נק'

 3. יונתן גוטמן 76 נק'

 4. דור מלכה 71 נק'

 5. ניר פוגל 55 נק'

 

דירוג אלוף האלופים Top10

 1. עופרי גרטי 123 נקודות

 2. יניב הרשקוביץ 119 נק'

 3. גיל שורץ 117 נק'

 4. גרישה בוזוב 116 נק'

 5. יואב ארנון 104 נק'

 6. מיכה אפרים 100 נק'

 7. זאק לישצ'ינסקי 96 נק'

 8. אביתר נרוב 95 נק'

 9. דור מלכה 92 נק'

 10. יונתן גוטמן 88 נק'

 
201 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page