top of page

קארטינג אליפות הארץ 2024 - מירוץ מס' 5

חצי עונה מאחורינו, ואליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות של 2024 מעולם לא הייתה מעניינת יותר. זה ברמה שאם לפני המירוץ הזה אנשים היו מוכנים לשים All In על מי שלדעתם יהיו אלופים בחלק מהקטגוריות, או לפחות מי הטופ 3 בכל אחת, אז עכשיו ההימור השתנה ל-Check גורף. במחצית עונתה ה-19 של האליפות נרשמת תזוזה טקטונית של ממש ולא רק בקטגוריות, אלא גם ובעיקר בדירוג אלוף האלופים. ולמה כל זה? כי...

 

המירוץ החמישי לעונה הפגיש לראשונה את הנהגים עם שיטת 'גריד הפוך'. המסלול – קארטינג פלייס חדרה המאוד טכני לנהיגה; הכמות – 38 נהגים; התוצאה – לא פחות ממטריפה. הנהגים חולקו ל-4 בתים, בסדר מדורג הניזון מדירוג אלוף האלופים. למי שלא יודע נסביר כי כל בית מגריל את הקארטים עליהם ינהגו הנהגים וסדר הזינוק יהיה בהתאם לחצי הגמר הראשון והפוך מכך בחצי השני. זינקת ראשון? בוא נראה אותך כשתזנק עשירי. המטרה היא לסיים קדימה ככל האפשר מה שמקנה ניקוד שיקבע מהיכן תזנק בגמר. ורעידת האדמה שהחלה להתפתח תוך כדי שלב חצאי הגמר הגיעה לשיאה עם הכרזת סדר הזינוק לשלב הגמר. את הניקוד הטוב ביותר – 5, קובע גרישה בוזוב שיזנק מעמדת הפול פוזישן של גמר א' ואחריו עם 6 נקודות גיל שורץ וניר פוגל עם 7. ואז מתחיל הטירוף. 8 נהגים משיגים 8 נקודות, והסדר בינהם יקבע בהתאם לזמני ההקפה המהירים ביותר שקבעו עד כה ועם 20.916 שניות זה יואב ארנון שעל הדרך קובע גם שיא מסלול רשמי. ועד כמה זה יכול להיות מתסכל? ישי שילד ודניאל זייד שגם השיגו 8 נקודות יהיה בכלל בגמר ב'. וזה ממשיך – 7 נהגים עם 9 נקודות, 4 עם 10, 5 עם 11 ועוד 5 עם 12 והגענו כבר לגמר ד' ואיזה שמות אנחנו מוצאים שם – אביתר נרוב, נדב בראון, עמית ויצמן וגל כהן. חצי גריד של נהגים דומיננטיים שחסרה להם רק עקיפה אחת או שתיים כדי להיות במקום בו הם רגילים.

 

גמר ד' עם 11 נהגים מוזנק ראשון כשעל הפרק שני כרטיסי בונוס. אורי שמיר מזנק בראש ואחריו אביתר נרוב  ונדב בראון. נרוב לא מחכה יותר מדי וברצף עקיפות מתייצב ראשון כשבראון עוקב אחריו עם מספיק סבלנות לחכות לרגע שלו. נרוב פותח פער בטוח, ואז סוגר הקפה מלאה על שליו הובר שבמירוץ הראשון שלו מסיים עם דגל שחור מהשופטים. זה קורה בעקבות התעלמות מדגל כחול ולבסוף פגיעה בנרוב כשזה כבר כמעט ועקף אותו באופן מלא. הוא מסתחרר, מאבד את המקום הראשון, וחוזר עם קצב מטורף שיספיק לו לבסוף רק למקום הרביעי תוך נחמה בזמן הקפה שירד גם הוא לתחום ה-20 שניות. בראון יקבל את כרטיס הבונוס יחד עם ויצמן שמסיים שני.

 

פיודור אריפולין מזנק ראשון בגמר ג' ואחריו יונתן גוטמן ואיתן רז. בעוד שהראשון שומר על מקומו עד לדגל השחמט מה שיקנה לו את כרטיס הבונוס הראשון משניים, גם גוטמן וגם רז מתדרדרים לאחור כשאת המקום השני מאכלס בסוף המקצה דור מלכה. ועד כמה מטורף המירוץ יעידו אלה שסיימו מאחוריהם – במקום השלישי עמית ויצמן ובמקום הרביעי נדב בראון שכזכור זינקו אחרונים. ולא יודע כן ענישות, לא ענישות. אלה התוצאות הקובעות.

 

גמר ב' עם דניאל זייד בראש ואחריו ישי שילד ועופרי גרטי, שניים שגמר א' יותר הולם את ביצועיהם הרגילים. ההזנקה הראשונה מתבטלת והנהגים יוצאים לאחת נוספת בטרם יראו את אות הזינוק. זייד עם קצב מהיר מהרצוי לא משאיר ברירה אחרת לשופטים. גם ההקפה הנוספת מתבטלת בשל אותה סיבה ואזהרה ראשונה למקצה יוצאת עוד בטרם התחיל. בפעם השלישית למרות שלא חל ממש שינוי השופטים מחליטים להזניק בעוד שזייד מקבל הורדה אחת במיקום מה שאומר שהוא חייב לסיים ראשון אם הוא רוצה את אחד משני כרטיסי הבונוס לגמר הראשי. והאקשן ממשיך עד להקפה ה-13. ראיתם את סרחיו פרז במירוץ הפורמולה 1 האחרון במונאקו? אז זה בערך מה שקורה במסלול שבעקבות תאונה נחסם לכל רוחבו מה שמוציא וירטואלית את הדגל האדום. בסופו של דבר הקארטים גיבורים יותר מכל מכונית פורמולה 1 שברירית ואף אחד לא פורש מהמירוץ ומה שנותר זה לסדר את כל הקארטים בהתאם לסדר המחשב לפני התאונה והזנקה מחדש תמשיך את המירוץ. לאחר שקלול הענישות שילד מנצח את המקצה והוא יעלה לגמר א' יחד עם מייה בן-יחזקאל בעוד שזייד עם צרור ענישות יורד הרחק לאחור.

 

גרישה בוזוב כאמור מזנק ראשון ואחריו גיל שורץ וניר פוגל. שלושה נהגים משלוש קטגוריות שונות. גרישה אם ינצח, יהיה זה עבורו ניצחון שני אחרי שניצח גם במירוץ הקודם מה שהקפיץ אותו למקום הראשון בדירוג אלוף האלופים. בהמשך הטור ניצבים יואב ארנון ונועם פרידלנדר שירצה למחוק כל זכר לדגל השחור שקיבל במירוץ הקודם. טומי שפירא ונדב הורוביץ ממשיכים את הרשימה ואחריהם מיכה אפרים ובוריס פריאוברז'ינסקי וכמובן ישי שילד ומייה בן-יחזקאל שהוקפצו לגמר הבכיר. המקצה מוזנק ולמעט אירועים קלים הוא עובר בצורה נקייה. כמה נקייה? סדר הזינוק הוא גם לבסוף סדר הסיום, להוציא את הורוביץ שמורד מקום אחד מה שמקדם את אפרים.

 

עם התוצאות האלה ועם יתר המיקומים של כל 38 הנהגים מגיעה גם חלוקת הניקוד בטבלת אלוף האלופים וגם כמובן הדירוג בקטגוריות והתזוזות בין הנהגים. ונציין רק כמה מהם – בסופר-פרו גיל שורץ עולה למקום השני על חשבון יניב הרשקוביץ כשהפער לעופרי גרטי שעדיין מדורג ראשון מצטמצם לכדי 3 בלבד. גרישה בוזוב במקום השני בפרו מצמצם עוד את הפער ליואב ארנון המדורג ראשון וכעת מדובר בשתי נקודות בלבד. באדוונס נועם פרידלנדר קופץ מהמקום הרביעי לשני על חשבון גל כהן ונועם לביא וברוקיז מי שעושה את הקפיצה הכי משמעותית היא מייה בן-יחזקאל שכעת מובילה את הטבלה. מיכה אפרים ממשיך להוביל את האקספרט בעוד שניר פוגל עם ניצחון שני רצוף קופץ למקום השני על חשבון דור מלכה עם פער של 11 נקודות מהמקום הראשון. ובאלוף האלופים בוזוב משפר את החזקתו בראש הדירוג ואחריו גם ארנון מחזיק במקומו. מי שמחליפים בינהם מקומות הם שורץ ועופרי גרטי המדורגים 3 ו-4 בהתאמה ואחריהם הרשקוביץ ונדב בראון. ואיך לדעתכם כל זה השפיע בחודש האחרון על דירוג ה-Top100? את זה תדעו בימים הקרובים.

 

המירוץ הבא, השישי לעונה, יתקיים במסלול ראשל"צ ב-21/05. ומה שמעניין בו הוא שאחריו יבוצע קיזוז המירוץ הפחות טוב העונה של כל אחד מהנהגים, וזה מה שיכניס את כולם לשלב הפלייאוף המסכם שיפתח אחרי פגרת הקיץ ויכלול 4 מירוצים. הפלייאוף יעניק יותר נקודות למשתתפים בו, והמרתון המרתק יימשך עד לסיומה של העונה ולהכרזת האלופים. עכשיו אתם מוכנים להמר מי אלה יהיו?

 

רגע לפני שמסיימים, עונת המירוצים צריכה להחזיר לנהגים חוב קטן בדמות מירוץ ה-500 שאמור היה להתקיים החודש. לא ויתרנו ולאחר מאמצים רבים הוא כן יתקיים והפעם במסלול קארטינג ישראל בית-ברל. תאריך היעד הוא אוגוסט עם מירוץ ערב שיימשך אל תוך הלילה הנעים כי בכל זאת מדובר על כחמש שעות של מירוץ. הפרטים המלאים יפורסמו בקרוב מאוד ואיתם גם תיפתח ההרשמה. תתחילו להרכיב קבוצות.

 

מירוץ ROK 4, קטגוריות סופר-פרו Top3

 1. גיל שורץ

 2. מיכה אפרים

 3. בוריס פריאוברז'ינסקי

 

מירוץ ROK 4, קטגורית פרו Top3

 1. גרישה בוזוב

 2. ניר פוגל

 3. יואב ארנון

 

מירוץ ROK 4, קטגורית אדוונס Top3

 1. נועם פרידלנדר

 2. נדב הורוביץ

 3. ישי שילד

 

מירוץ ROK 4, קטגורית רוקיז Top3

 1. טומי שפירא

 2. מייה בן יחזקאל

 3. רום בר-יואב

 

מירוץ ROK 4, קטגורית אקספרט Top3

 1. ניר פוגל

 2. מיכה אפרים

 3. בוריס פריאוברז'ינסקי

 

סופר-פרו Top5

 1. עופרי גרטי 134 נק'

 2. גיל שורץ 131 (1+)

 3. יניב הרשקוביץ 123 נק' (1-)

 4. מיכה אפרים 106 נק' (1+)

 5. נדב בראון 99 נק' (1-)

 

פרו Top5

 1. יואב ארנון 140 נק'

 2. גרישה בוזוב 138 נק'

 3. יונתן גוטמן 106 נק'

 4. דור מלכה 103 נק'

 5. ניר פוגל 101 נק' (1+)

 

אדוונס Top5

 1. ישי שילד 147 נק'

 2. נועם פרידלנדר 119 (2+)

 3. גל כהן 119 נק' (1-)

 4. נועם לביא 113 (1-)

 5. נדב הורוביץ 80 נק'

 

רוקיז Top5

 1. מייה בן יחזקאל 118 נק' (1+)

 2. גיא מי-פז 117 נק' (1-)

 3. לביא חלויה 91 נק'

 4. טומי שפירא 86 נק' (2+)

 5. אורי שמיר 74 נק'

 

אקספרט Top5

 1. מיכה אפרים 139 נק'

 2. ניר פוגל 128 נק' (1+)

 3. דור מלכה 117 נק' (1-)

 4. יונתן גוטמן 110 נק'

 5. בוריס פריאוברז'ינסקי 106 נק'

 

דירוג אלוף האלופים Top10

 1. גרישה בוזוב 227 נק'

 2. יואב ארנון 209 נק'

 3. גיל שורץ 197 (1+)

 4. עופרי גרטי 192 נק' (1-)

 5. יניב הרשקוביץ 170 נק'

 6. נדב בראון 162 נק'

 7. ישי שילד 155 נק' (1+)

 8. מיכה אפרים 153 נק' (2+)

 9. אביתר נרוב 146 נק' (2-)

 10. נועם לביא 140 נק' (1-)

 

 

מירוצי חודש יוני

04/06 – אליפות ה-SuperLeague Karting, מירוץ מס' 4 – קארטינג פלייס חדרה

21/06 – אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות, מירוץ מס' 6 – קארטינג פלייס ראשל"צ

156 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page