top of page

סבב הסופרליג - מירוץ 3

עודכן: 2 באפר׳

שיש שני מירוצים ברצף של אותו הסבב (SuperLeague) באותו מסלול (קארטינג פלייס ראשל"צ), הערך התחרותי מקבל גם כן משמעות כפולה למי שמתחרה בשניהם. יש נהגים שרוצים לשפר תוצאה כאילו מדובר בהמשך ישיר למירוץ הקודם וחלק רוצים לנקום במי שבפעם הקודמת עקף אותם. רשימת המשתתפים ערב המירוץ חסרה מספר שמות ותיקים ובראשם מיכה אפרים ויניב הרשקוביץ שאת סוף השבוע הקודם בילו במירוץ סיבולת בן 26 שעות בפורטוגל. השניים שתמיד מאיימים על הפודיום, השאירו את הקרבות לוותיקים האחרים המתמודדים איתם בקטגורית ה-S1 שם המאבק בצמרת הטבלה מאוד צמוד (רק שבע נקודות מפרידות בין חמשת המובילים).

 

סבב מדידות הזמנים הראשון – ה-SuperPole, כלל 4 הקפות בלבד אותן סיים ירום אשד ראשון עם זמן של 25.48 שניות ואחריו נדב בראון עם 25.67 ומייה בן-יחזקאל עם 25.68. המקצה השני – DoublePole, כלל 7 הקפות והזמן המהיר ביותר נקבע על 25.45 שניות על ידי אליס שימשילשוילי ואחריה בראון ויואב ארנון עם זמן אמנם זהה על המאית אך אלפיות בודדות מפרידות בינם לטובת הראשון. בשקלול הניקוד בראון גם יזנק מהפולפוזישן למקצה גמר א' הבכיר ואחריו שימשילשוילי וארנון. אשד יזנק רק מהמקום הרביעי ואחריו גרישה בוזוב ונועם פרידלנדר שירצה לבסס עוד יותר את מעמדו בפסגת קטגורית ה-S2.

 

גמר ג' בן חצי השעה מוזנק ראשון עם לביא חלויה בראש הטור ואחריו בוריס פריאוברז'ינסקי ודור מלכה. חלויה רק צריך לזנק נכון ואז לאפשר לפריאוברז'ינסקי הוותיק לעשות את העבודה בשבילו. וזה מה שאכן קורה, הוא בורח קדימה בעוד שחברו למסלול הודף ניסיונות עקיפה של אחרים שאת חלקם מזכים באזהרות וחלקם בהורדות מיקום. חלויה ממשיך להגדיל את הפער עד כדי כך שבהחלטה אסטרטגית הוא מחליט להוריד את הקצב בעת הגיעו לסמנים האחוריים ובכך עוזר לעצמו להימנע מעקיפות מיותרות שעלולות לעלות לו בענישה או תאונות וזאת כדי להבטיח לעצמו מקום בגמר ב'. הפער מספיק גדול והוא מסיים בפער של 12 שניות משילה מזרחי שמסיים לבסוף שני ופריאוברז'ינסקי שמסיים שלישי.

 

שקלול הניקוד של מדידות הזמנים היה כל כך צמוד ואלפיות השנייה קבוע למעשה מי בטוח ידורג לגמר א' ומי יצטרך לעבוד קשה מאוד בגמר ב' כדי לזכות בכרטיס הבונוס. מייה בן-יחזקאל תזנק מראש הטור ואחריה זיו גרינשפן ונועם לביא. טעות נהיגה ביציאה מפניית ה-180 שבסוף הפרבולה מסחררת את בן-יחזקאל ומשאירה את המאבק על כרטיס הבונוס לגרינשפן ולביא שבינתיים מאבד גם הוא מקום לאביתר נרוב. בקצה השני עופרי גרטי שזינק שביעי מצמצם פערים וכל נקודה חשובה בשבילו גם באליפות הסופרליג, גם בדירוג אלוף האלופים אבל יותר מהכל במרדף אחר ראשות הטבלה בדירוג נהג ה-Top100. המירוץ ממשיך ונרוב מצליח לעקוף גם את לביא וגם את גרינשפן ומסיים לבסוף ראשון ועם כרטיס הבונוס לגמר הבכיר.

 

נדב בראון המהיר ביותר על המסלול היום, ירצה עוד כמה הקפות כאלה כדי לצמצם למינימום את הצורך שלו באסטרטגיות הגנתיות. אחריו אליס שימשילשוילי המאוד מהירה במסלול ראשל"צ ויואב ארנון וירום אשד שהוכיחו בשנתיים האחרונות שהם יכולים להיות מהירים בכל מסלול. גם גרישה בוזוב ידוע כנהג מאוד מהיר ואחריו עוד שניים כאלה נועם פרידלנדר ורז עכו. בקיצור, כל מה שגמר א' יכול וצריך להכיל. נתחיל מהסוף – זה היה אחד המירוצים המותחים ביותר לפחות בשנה האחרונה עם קרבות מעולים, זמני הקפה צמודים וללא אף ענישה מה שמראה על רמה גבוהה של נהגים. מה עוד מוכיח זאת? אחרי חצי שעה, וכל הנהגים נמצאים באותו מספר הקפות והפער בין המנצח לאחרון עומד על 19 שניות בלבד. בעצם יש רק דבר אחד שקצת משבש את הסטטיסטיקה וקוראים לו בראון. הוא מנצח, מקדים בכמעט 17 שניות את שימשילשולי שמסיימת שנייה למרות לחץ פיזי מאוד לא מתון של אשד שמסיים שלישי ולפני ארנון. כלומר פחות מ-3 שניות מפרידות בין המקום השני לאחרון. היה שווה לחכות לגמר הזה.

 

חודש אפריל יהיה בסימן פגרה מאולצת בשל חופשת חג הפסח הארוכה והנהגים ישובו למסלול ב-03/05 למירוץ הרביעי של אליפות הארץ ROK 4 פעימות שיתקיים במסלול ראשל"צ. סבב הסופרליג ימתין אף יותר והמירוץ הרביעי יתקיים ב-04/06 במסלול חדרה. מירוץ הסיבולת 500 הקפות שתוכנן לחודש מאי הוסר לכרגע מהרשימה ויעשה ניסיון להכניסו בהמשך העונה.

 

SuperLeague 3 – TOP5 S1

 1. נדב בראון

 2. ירום אשד

 3. יואב ארנון

 4. גרישה בוזוב

 5. רז עכו

 

SuperLeague 3 – TOP5 S2

 1. אליס שימשילשוילי

 2. נועם פרידלנדר

 3. נועם לביא

 4. זיו גרינשפן

 5. פיודור אריפולין

 

דירוג אלוף האלופים Top10

 1. עופרי גרטי 135 נקודות

 2. גרישה בוזוב 134 נק'

 3. יואב ארנון 123 נק'

 4. יניב הרשקוביץ 119 נק'

 5. גיל שורץ 117 נק'

 6. אביתר נרוב 110 נק'

 7. נדב בראון 104 נק'

 8. רז עכו 102 נק'

 9. מיכה אפרים 100 נק'

 10. זאק לישצ'ינסקי 96 נק'

 

192 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page