top of page

קארטינג אליפות הארץ 2024 - מירוץ מס' 6

תחשבו רגע על הטבלה של סבב המירוצים החשוב בעולם – פורמולה 1. אם נניח היו מקזזים מירוץ אחד או שניים, את הפחות טובים של כל נהג במשך העונה, למי זה היה עוזר? מקס ורסטפן? לואיס המילטון? פרארי? מקלארן? התשובה בסופו של דבר טמונה בלא מעט "רעשי רקע" ומנגד בכמה עובדות – שם הנהגים לא מחסירים מירוץ (להוציא מקרים חריגים כמו הניתוח שעבר קרלוס סיינז) ושם מי שדומיננטי (ובעיקר הרכב) כמעט תמיד יהיה בראש. ובכל זאת?

 

המירוץ השישי בסבב אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות נקבע גם כזה שלאחריו תעבורנה טבלאות האליפות קיזוז. מסלול קארטינג פלייס ראשל"צ אירח את הנהגים ולעוד מהדורה, השלישית העונה, של מירוץ ספרינט. הפוטנציאל להשיג יותר נקודות במירוץ שכזה הוא הסיכוי האחרון של כל הנהגים לטפס עוד קצת במעלה הטבלה וזאת לפני שלב הפלייאוף שיכלול את ארבעת המירוצים הנותרים עד לסוף העונה. בפלייאוף אגב לא יהיו קיזוזים, אבל כן יהיה מדרג חלוקת ניקוד נדיב יותר ובעיקר יהיה עניין רב בכל מירוץ וקרב מרתק עד לרגע האחרון.

 

יום חם חיכה לנהגים, על המסלול ומחוצה לו. בתנאים כאלה קשה לקארטים להיות במיטבם שכן האוויר דליל בחמצן והאספלט מטגן את הצמיגים מה שמשפיע על הזמנים באופן ישיר. ואם אין מה לעשות נגד המציאות, כל שנותר לנהגים הוא להתאים את עצמם לתנאים. מתחילים עם שלב הדירוג לספרינט ומי שעושה זאת הכי טוב הוא רום בר-יואב שקובע זמן של 25.85 ואחריו גיל שורץ עם 25.90 וגרישה בוזוב עם 25.97. הם גם יאכלסו את גמר א' של הספרינט, בסדר הזה ועם סך של 13 נהגים במקצה, למירוץ קצר אותו גם מסיים בר-יואב ראשון כששורץ אחריו ושלישי איציק שחר. בוזוב עצמו יורד למקום השישי כשמי שעוקף אותו הם גל כהן ויואב ארנון כשבינו ובין בוזוב יש קרב צמוד מאוד גם בטבלת אליפות קטגוריות הפרו וגם בדירוג אלוף האלופים. ועכשיו בוזוב מסמן לעצמו את המירוץ העיקרי אליו הוא יזנק מעמדת הפול-פוזישן.

 

גמר ג' עם 13 נהגים מסודר על המסלול כששני כרטיסי בונוס על הפרק. ראשון מזנק אביתר נרוב ואחריו ניר פוגל ונדב ברלוביץ. המקצה עובר ללא דרמות מיותרות להוציא מספר שינויי מקום במרכז הגריד ושתי הורדות מיקום. נרוב ופוגל יזנקו האחרונים בגריד לגמר ב' שממנו אגב רק אחד יעלה לגמר הבכיר.

 

עופרי גרטי מזנק ראשון לגמר ב' ואחריו מיכה אפרים ונדב הורוביץ. ובעוד שמלפנים הסדר נותר עד לסיום, מי שהכי בולט במקצה הוא אביתר נרוב שכאמור עלה מגמר ג' ומהמקום ה-12 מתקדם עד למקום השמיני. איציק שחר עושה שני מקומות (מהשביעי לחמישי) ומקום אחד עושים גיא מי-פז וניר פוגל ביחס למקום ממנו זינקו.

 

גרישה בוזוב כאמור מזנק מהפול-פוזישן של גמר א' ואחריו רום בר-יואב וירום אשד. יואב ארנון וגיל שורץ מדורגים בהמשך ואחריהם נועם פרידלנדר וישי שילד. ואם נמשיך הלאה נמצא את נדב בראון ואחריו יניב הרשקוביץ וגל כהן כשאת הרשימה סוגרים נועם לביא ואחריו מייה בן-יחזקאל ועופרי גרטי המעפיל. וזה לא ממש מפתיע כי אלה השמות אותם אנו רגילים לראות בגמר א' במשך כל העונה. וזה גם אומר שסיר הלחץ הלא הוא טבלאות האליפות רק ילך ויצבור עוד אנרגיה לקראת הקיזוז והפלייאוף. ועכשיו, מצד אחד, שיא החום כבר מאחורינו והטמפרטורות יורדות מה שאומר שהתנאים משתפרים. מנגד, שעתיים פלוס מאז שיצא המקצה הראשון הנהגים כבר עייפים שלא לומר מותשים. 17 ההקפות האחרונות, הזדמנות אחרונה לשפר עמדות ורק אחד – בוזוב, שעכשיו אסור לו לאבד מקומות בטח לא לארנון. ואם זה לא מספיק, בוזוב על הפניה הראשונה אחרי הזינוק מקבל אזהרה ומכאן זה רק יכול להיות יותר קשה אלא אם כן... אלא אם כן אתה מנקה את המחשבות ומתרכז במה שאתה הכי טוב בו שזה להיות נהג מהיר. בוזוב בכל הקפה מקצץ עוד קצת בזמנים מה שעזר לו לפתוח פער מלפנים. עוד עוזרים לו הקרבות מאחוריו כי הגנה והתקפה לעולם יניבו זמנים יותר איטיים. מכל החבורה, בר-יואב הוא הפחות מנוסה מה שעולה לו באיבוד שני מקומות כשמנגד ארנון מדלג עליו ועל אשד בדרך למקום השני. ומעבר לכך לא לשכוח שיש כאן גם קרבות מיקרו בתוך קטגוריות וכמו בוזוב וארנון בפרו יש כאן מאבק בין מובילי האדוונס פרידלנדר ושילד כשהאחרון מצליח עד לסיום לעקוף את יריבו. ובאותה קטגוריה גם לביא וכהן כשהאחרון ממש לקראת הסיום בעת מאבק בין שניהם סופר ענישת הורדת מיקום. הקפה לסיום ובוזוב קובע את הזמן המהיר של היום – 25.55 בדרך לדגל השחמט ועוד ניצחון. ארנון מסיים שני ואשד שלישי. ועכשיו הגיע הזמן לספור את הנקודות.

 

סופר פרו

גיל שורץ עם 156 נקודות (169 לפני הקיזוז) קופץ למקום הראשון על חשבונו של עופרי גרטי שלרשותו 138 נקודות כעת (156 לפני). יניב הרשקוביץ די מקובע במקום השלישי עם 134 נקודות (149) כשמי שמאיים עליו הוא נדב בראון שהחסיר מירוץ אחד העונה מה שמשאיר אותו עם 130 נקודות. מיכה אפרים מדורג חמישי בפער קצת יותר גדול – 107 נקודות (123) ואחריו בוריס פריאוברז'ינסקי עם 94 נקודות (106) וירום אשד שעם שני מירוצים בלבד בסבב העונה מחזיק ב-78 נקודות.

 

פרו

גרישה בוזוב עם רצף ניצחונות עובר להוביל את הטבלה כשלזכותו 161 נקודות (177) אלא שיואב ארנון שמאבד את ההובלה רחוק ממנו מרחק של נקודה אחת בלבד לעומת 3 אם לא היה קיזוז. אביתר נרוב שהחסיר את מירוץ פתיחת העונה מתאזן על 123 נקודות ואחריו דור מלכה עם 112 נקודות (125) ויונתן גוטמן עם 109 (125). ניר פוגל שבמירוצים האחרונים הקפיד לבקר בפודיום מחזיק ב-107 נקודות (122) ובקצב הנהיגה הנוכחי שלו הוא בהחלט יכול לצמצם כלפי מעלה ולברוח לעומר כהן שמדורג כרגע אחריו עם 79 נקודות (91).

 

אדוונס

ישי שילד מוביל בבטחה עם 169 נקודות (183) אלא שהכל כאן נזיל כי זאת בהחלט הקטגוריה עם הכי הרבה מאבקים פנימיים בתוכה. נועם פרידלנד מדורג שני עם 137 נקודות (152) מרוחק שתיים בלבד מגל כהן שלרשותו 135 (147) כשנועם לביא מדורג רביעי עם 125 נקודות (138). נדב הורוביץ עם 99 נקודות ומירוץ חסר אמנם מרוחק קצת יותר, אבל הברקה אחת שלו אל מול פספוס של האחרים בהחלט יכול להקפיץ אותו מקום אחד או יותר.

 

רוקיז

מייה בן-יחזקאל התחילה את העונה מהוססת משהו, אך מהר מאוד התייצבה והביאה את היכולת שלה לא אחת לפודיום. העקביות הזאת הביאה לה במירוץ הקודם את המקום הראשון בקטגוריה אותו היא מבססת עוד קצת כעת עם 135 נקודות (151) כשאחריה גיא מי-פז עם 126 (142). לביא חלויה מדורג שלישי עם 107 נקודות אחרי קיזוז מירוץ אחד שהחסיר כשצמוד אליו אורי שמיר עם 105 נקודות (ושני מירוצים חסרים) ואחריו עם שלושה חסרים רום בר-יואב עם 100 עגול.

 

אקספרט

מיכה אפרים בראש הדירוג עם 155 נקודות (176) כשאחריו ניר פוגל עם רצף מירוצים מוצלח ו-145 נקודות (159). דור מלכה מדורג שלישי עם 133 נקודות (148) ואחריו יונתן גוטמן עם 120 נקודות (134) ובוריס פריאוברז'ינסקי עם 117 (130). גם יורי צוגלין כאן עם 112 נקודות ומירוץ חסר כמו גם לזאב קורן שמדורג אחריו עם 89 נקודות.

 

אלוף האלופים

שלישיית החוד ממשיכה לברוח קדימה ובראשם אלוף האלופים הזמני גרישה בוזוב שלרשותו כעת 292 נקודות, מגדיל את הפער מיואב ארנון שלרשותו 277 נקודות וגיל שורץ לו 258. עופרי גרטי מדורג רביעי עם 224 נקודות ואחריו נדב בראון עם 211 וישי שילד עם 206. ליניב הרשקוביץ 198 נקודות, מקדים את מיכה אפרים לו 183 נקודות ואביתר נרוב לו 178. את העשיריה סוגר נועם פרידלנדר עם 175 נקודות כשעל הסף נמצא נועם לביא שישמח להיכנס לעשירייה המובילה וכל שחסר לו כעת הן 5 נקודות. ומה לגבי דירוג ה-Top100. חכו מספר ימים, יהיה מאוד מעניין.

 

הפלייאוף

לאחר פגרת הקיץ, ב-תשוב אליפות הארץ לארבעת המירוצים האחרונים שלה. הפלייאוף שנכנס העונה בפעם הראשונה, יציג לנו מאבקים בסגנון של הכל או כלום היות ומעתה לא יהיה שום קיזוז וכל נקודה נחשבת. עובדה נוספת היא כי רף הניקוד יעלה לעומת הרגיל כך שכל מקום במעלה הדירוג יאפשר מעשית להשיג יותר נקודות. בקופה יש 144 נקודות, ללא נקודות הבונוס שעומדות על מקסימום אפשרי של 3 למירוץ, וניתוח הטבלה לאחר כל עדכון יגלה לנו עד כמה זה יהיה קשה ומותח לפחות לחלק מהנהגים. אז איך זה נראה כעת? כנסו לטבלאות האליפות המעודכנות.

 

כל המירוצים הבאים

09/07 – סופרליג מירוץ מס' 5, מסלול קארטינג פלייס חדרה (הפוך)

26/07 – מירוץ גביע הקיץ, מסלול קארטינג פלייס ראשל"צ

08/08 – סיבולת 500 הקפות, מסלול בית-ברל

06/09 – אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות מירוץ מס' 7, מסלול קארטינג פלייס ראשל"צ

27/09 – אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות מירוץ מס' 8, מסלול קארטינג פלייס חדרה (הפוך)

08/10 – סופרליג מירוץ מס' 6, מסלול יקבע בהמשך

01/11 – אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות מירוץ מס' 9, דן קארטינג חוצות (הפוך)

19/11 – מירוץ סיבולת 3 שעות, מסלול דן קארטינג חיפה

06/12 – אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות מירוץ מס' 10, מסלול דן קארטינג חיפה (הפוך)

21/12 – מירוץ גביע המדינה, מסלול דן קארטינג חיפה

247 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page