top of page

קארטינג אליפות הארץ - מירוץ 6

המחצית השנייה של עונת 2023 נפתחה עם המירוץ השישי מבין עשרה בסבב אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות. המסלול – קארטינג פלייס חדרה. הנהגים – כולם רוצים לצבור יותר נקודות משצברו במחצית הראשונה. מי עמד במשימה לפחות במירוץ הזה?

שיטת "גריד הפוך" יחד עם ההגרלה הותירה מספר נהגים מרוצים ומס' נהגים מוטרדים. הסיבה – מסלול חדרה נחשב לטכני מה שמצריך יכולת גבוהה לביצוע עקיפות. זה אומר שעל הנייר לפחות צפוי להיות צמוד מאוד בעיקר בין הנהגים הדומיננטיים יותר ואכן בתום סבב חצאי הגמר זה בערך מה שקורה – 3 נהגים משיגים את הניקוד הטוב ביותר – 5 נקודות, כאשר רק זמני ההקפה הם שמפרידים בינהם. את הפול פוזישן לגמר א' תופס עמית ויצמן בזכות זמן של 22.058 שניות, מקדים את פסח ג'וזף (22.165) ועידן קרן (22.318). את המקומות 4 עד 8 מאכלסים חמישה נהגים להם נקודה אחת בלבד יותר ואילו 7 נקודות עומדות לרשות הנהגים המדורגים מהמקום 9 ועד 13. זה מה שיפה בגריד הפוך, לכל עקיפה בחצי הגמר יש פוטנציאל להשיג יותר ממקום אחד במעלה הדירוג לגמר.

שלב מקצי הגמר מתחיל עם גמר ד' אליו משובצים 9 נהגים, לשלושת האחרונים אגב 14 נקודות לעומת ה-5 של המובילים. ראשון מזנק מיכה אפרים שעבורו זה מירוץ שני ברציפות שלא הולך לו כל-כך (וזאת אחרי פתיחת עונה סוערת עם ארבעה ניצחונות רצופים בקטגורית האקספרט). אחרי אפרים מדורגים ניר פוגל ואורי גולדברג כאשר שני כרטיסי בונוס לעליה לגמר ג' עומדים על הפרק עליהם ילחמו גם הבאים בתור בדירוג לויס כתורה ונדב הורוביץ. שישי מזנק רועי שם-טוב עבורו זה המירוץ הראשון בו הוא מתחרה ואחריו סוגרים את התור דניאל זייד, יורי צוגלין ואייל זיו. בניגוד למירוץ הקודם, הפעם הנהגים הבינו כי גם לשופט יש את הזכות לקבוע את תוצאות המירוץ וזאת בהתאם לספורטיביות שיציגו על המסלול ואכן המקצה עובר רק עם שתי אזהרות. את המקצה מנצח אפרים ואיתו לגמר ג' מעפיל גם גולדברג. במקום השלישי מסיים כתורה שעוקף גם הוא את פוגל שמאבד שני מקומות סה"כ ואחריהם שם-טוב והורוביץ.

גם גמר ג' מרכז לתוכו 9 נהגים עם שני כרטיסי בונוס לגמר הבא. גיל שורץ מזנק ראשון ואחריו דור מלכה ושילה מזרחי. יניב הרשקוביץ מזנק מהמקום הרביעי ואחריו דודי קורץ ונדב בראון. גם המקצה הזה עובר בשלום וללא כל התערבות שיפוטית וכל העקיפות מקבלות את האישור הנדרש. שורץ מנצח ולוקח את כרטיס הבונוס ויחד איתו מלכה שמצליח להדוף כל ניסיון עקיפה של קורץ. בראון מסיים רק שלישי, מאבד ניקוד יקר במאבק שלו מול ליאור ויסלברגר על תואר אליפות קטגורית הפרו, ואחריו יניב הרשקוביץ ונועם לביא.

אמנם גמר א' הוא תמיד המעניין ביותר, אך גמר ב' לא תמיד יהיה רחוק ממנו ברמת המתח והציפייה. הנה למשל עכשיו – ראשון מזנק ליאור ויסלברגר ואחריו מוטי פרץ וזאב קורן כשעוד בהמשך תור המזנקים נמצאים רן ורסנו ואביתר נרוב. גל כהן הצעיר המבטיח גם הוא כאן ואחריו בוריס פריאוברז'ינסקי וכמובן מעפילי גמר ג'. זה בקלות יכול היה להיות הרכב הנהגים בכל מירוץ של כל גמר א'. פרץ ידוע כנהג מאוד מהיר בכל מסלול, בטח במסלול טכני כמו חדרה. ויסלברגר יודע זאת ועם ריכוז שיא מוביל את שיירת הנהגים בהמתנה לאות הזינוק. מייד כשזה ניתן הוא נותן את כל כולו ואכן פותח פער קטן מפרץ. עוד הקפה עוברת, הפער ממשיך לגדול עד לדגל השחמט שמגיע אחרי 21 הקפות. טבלת זמני ההקפה מראים שוויסלברגר היה מהיר בעשירית אחת בלבד מפרץ, ואחרי 21 ההקפות הפער בינהם הוא 2.2 שניות. קורן אמנם מחזיק בזמן הקפה זהה לשל וילסברגר כלומר מהיר מפרץ, אלא שחוסר עקביות לא מאפשר לו לנצל את מלוא הפוטנציאל והוא מסיים שלישי כשאחריו נרוב ופריאוברז'ינסקי. מי שכן זוכה ל"מתנה" מהשופט הוא כהן שעם הורדה במיקום תורם מקום אחד למלכה.

ויסלברגר ופרץ מאכלסים את המקומות 8 ו-9 בהתאמה בגמר א' הבכיר. מהצד השני בעמדת הפול-פוזישן כאמור עמית ויצמן ואחריו פסח ג'וזף ועידן קרן. כפי שראינו בלא מעט מירוצים השנה, גם בקרב הנהגים הצעירים יש לא מעט כישרונות כמו גרישה בוזוב שמזנק רביעי ואחריו ירום אשד ורום צליח. עופרי גרטי מהמקום השביעי ינסה גם להתקדם קדימה ככל הניתן אבל אולי יותר חשוב – לא לתת לפרץ לעבור אותו שכן השניים נלחמים קרב צמוד במאבק על אליפות קטגורית הסופרפרו. התקדמות המקצה פותחת מספר חזיתות קרב. מלפנים נדבק ג'וזף לוויצמן, במרכז אשד נמצד לבוזוב שנצמד לקרן ובסוף כל השאר מתמודדים בינם לבין עצמם. 21 הקפות מורטות עצבים על המסלול וגם בקרב הצופים ופתאום נשמע "יוו" כזה מהקהל. ג'וזף מצליח לעקוף את ויצמן, ולפי איך שזה נשמע יש ספק בחוקיות העקיפה. מה יאמר השופט? את ג'וזף כרגע זה לא מעניין ואחרי שאיבד זמן יקר אחרי הנהיגה ההגנתית של ויצמן הוא מתחיל לקצץ זמנים ולפתוח ממנו פער. שיעמוד בסוף על כמעט 7 שניות. אלא שאכן השופט קובע כי העקיפה הייתה גבולית לכיוון השלילי ומחזיר את ג'וזף אחורה ואת דגל הניצחון לוויצמן שציפה לו כל כך. אשד ובוזוב לא מצליחים לשפר ובזה הסדר הם מסיימים אחרי קרן. ומה עם גרטי ופרץ? אז אמנם פרץ מצליח לשפר שני מקומות לעומת מקום אחד שמשפר גרטי, אבל חוצה את קו הסיום 2 עשיריות שנייה אחריו. גרטי מסמן וי לפחות בקרב על הקטגוריה. מי שמאבד הכי הרבה הוא צליח שיורד שני מקומות ומסיים שמיני, מקדים רק את ויסלברגר.

חמש קטגוריות מרכיבות את האליפות, לצד דירוג אלוף האלופים שיקבע מי הטובים מכולם. כעת לאחר פתיחת המחצית השנייה של העונה ניתן בהחלט להבין שכמו שאומרת הקלישאה – שום דבר לא נגמר עד שזה לא נגמר. צפויה לנו מחצית שנייה מרתקת וסופר מותחת, אולי הכי מותחת מזה שנים רבות. הנה, תראו מה אומרות הטבלאות

Top5 SuperPro

 1. עופרי גרטי 142 נק'

 2. מוטי פרץ 132 נק'

 3. בוריס פריאוברז'ינסקי 116 נק'

 4. יניב הרשקוביץ 115 נק'

 5. דודי קורץ 105 נק'

Top5 Pro

 1. ליאור ויסלברגר 150 נק'

 2. נדב בראון 141 נק'

 3. מיכה אפרים 119 נק'

 4. גיל שורץ 99 נק'

 5. יונתן טרוק 97 נק'

Top5 Advance

 1. ירום אשד 155 נק'

 2. דניאל שציגלובסקי 129 נק'

 3. פסח ג'וזף 121 נק'

 4. אביתר נרוב 107 נק'

 5. ניר פוגל 105 נק'

Top5 Rookies

 1. רן ורסנו 136 נק'

 2. גל כהן 114 נק'

 3. רום צליח 107 נק'

 4. יואב ארנון 100 נק'

 5. ישי שילד 92 נק'

Top5 Expert

 1. מיכה אפרים 164 נק'

 2. בוריס פריאוברז'ינסקי 148 נק'

 3. דור מלכה 123 נק'

 4. זאב קורן 95 נק'

 5. יורי צוגלין 92 נק'

דירוג אלוף האלופים Top10

 1. ליאור ויסלברגר 280 נק'

 2. עופרי גרטי 274 נק'

 3. ירום אשד 240 נק'

 4. יונתן טרוק 233 נק'

 5. מיכה אפרים 211 נק'

 6. מוטי פרץ 194 נק'

 7. יניב הרשקוביץ 190 נק'

 8. איציק שחר/נדב בראון 185 נק'

 9. אביתר נרוב 181 נק'

 10. דניאל שציגלובסקי 173 נק'
133 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page