top of page

קארטינג אליפות הארץ - מירוץ 5

שבוע לפני המירוץ כבר התחילו ההימורים – מה יהיו יותר, נהגים או מעלות? עם ממוצע של 44 נהגים למירוץ עד כה העונה, מה עדיף? אם נשאל את הקארטים אז הם מעדיפים את הקור כי כבר במקצי החימום הבנו שהחום לא עושה חסד עם המנועים והצמיגים שמציגים מעל חצי שניה הבדל בין ההקפות המהירות שהראה מסך המחשב הפעם לבין ההקפות המהירות שהיו כאן במירוץ הקודם.

שיטת 'גריד הפוך' נבחרה גם למירוץ הזה, משמע דירוג אלוף האלופים הוא שקובע את החלוקה לקבוצות. הגרלת הקארטים למקצה היא שקובעת את סדר הזינוק במטרה לסיים כמה שיותר מלפנים כאשר מקצה חצי הגמר השני מוזנק בדיוק בסדר ההפוך – הראשון מקודם מזנק עכשיו אחרון וכו'. המיקום בכל מקצה מעניק ניקוד אשר יקבע את דירוג הנהגים וחלוקתם למקצי הגמר. הנהגים חולקו לארבע קבוצות מעורבות, אך ביחס סטטיסטי אחיד ברמתן. בזה אחר זה עלו הנהגים, ואל המלחמה הרגילה שלהם בעצמם ובמתחרים האחרים נכנסה למערכה חזית חדשה בדמות החום שנשק ל-40 מעלות. על כן לקחו החלטה מנהל המירוץ והשופטים לתת הפסקה ארוכה יותר בין הסבבים, הפסקה שמטרתה לאפשר לנהגים להתקרר פיזית ומנטאלית לאור הענישות שהיו הפעם רבות מהרגיל.

בתום סבב חצאי הגמר התמונה הפעם הייתה מעט שונה מהמירוץ הקודם (תזכורת: ארבעה נהגים השיגו את הניקוד הטוב ביותר ועוד שישה בהפרש של נקודה). הפעם היה זה מוטי פרץ שתפס לבדו את המקום הראשון, זה שיעניק לו את הזינוק מהפול-פוזישן בגמר, ואחריו שלושה נהגים בפער של 2 נקודות ממנו. אבל משם המצב היה קצת יותר צפוף עם פער של נקודה אחת בלבד מהמדורג שני למדורג שביעי ועוד נקודה עד למדורג במקום ה-11. אז פרץ כאמור מדורג ראשון ואחריו גל כהן ונדב בראון, כל אחד מהם מקטגוריה אחרת. הם יזנקו בראש שיירת הזינוק לגמר א' ואחריהם בזה הסדר נהגי האדוונס ירום אשד ואורי פרגמנצב ונהגי הרוקיז ישי שילד ושילה מזרחי. עידו אשכנזי הרוקי שחזר להתחרות אחרי הפסקה קלה, מדורג בהמשך ואת הרשימה סוגר יואב ארנון רוקי גם הוא. זהות שני הנהגים האחרונים שיזנקו למקצה הגמר הבכיר יתגלה רק בסופו של גמר ב'.

שלב מקצי הגמר מתחיל עם גמר ד' אליו משובצים 11 הנהגים שפחות הצליחו היום (בגלל החום?). ראשון מזנק גיא מי-פז ואחריו אורי גולדברג ומיכה אפרים שלא ממש רגיל למצוא עצמו במקום הזה. שני כרטיסי בונוס עליה לגמר ג' עומדים על הפרק עליהם ילחמו גם הבאים בתור בדירוג מורן ב-חיים ונועם לביא ואחריהם אסף לנגי ודודי קורץ. החום כאמור השפיע גם על הסבלנות של הנהגים ושלטי הענישה מתחילים לצאת בזה אחר זה. זה מתחיל עם אזהרות לבן-חיים ולביא, ממשיך עם לנגי שמאוחר יותר יקבל הורדה של שני מקומות והורדת מיקום מקבל גם אביתר נרוב. את הענישה החמורה יותר מקבל רן ורסנו – פסילה, שמגיעה אחרי ענישות שקיבל לכל אורכו של יום המירוץ. מלפנים בינתיים מי-פז מאבד את המקום הראשון ויורד לרביעי כשאת המקצה מנצח גולדברג ואחריו אפרים וקורץ.

יניב הרשקוביץ מזנק ראשון במקצה גמר ג' ואחריו רום צליח ונועם לוקסמבורג מנצח המירוץ הקודם בקטגורית הרוקיז. עידן קרן מזנק מהמקום הרביעי ואחריו דור מלכה ונועם פרידלנדר. הפעם הסבלנות נשמרת קצת יותר ופרט למספר אזהרות לא נרשמות ענישות מיותרות. הנהגים מצליחים להראות ספורטיביות בינהם אגב עקיפות יפות פה ושם, כשמקדימה לא נרשמת כל דרמה ושני המזנקים ראשונים שומרים על מקומם ומקבלים את כרטיס הבונוס לגמר ב'.

עופרי גרטי ובוריס פריאוברז'ינסקי מזנקים בזה הסדר בראש תור הנהגים של גמר ב', שניהם רוצים לפחות לשמור על מקומם כדי לקבל את ההזדמנות כן לטפס אל ובתוך גמר א'. ינסה להפריע להם אייל זיו המהיר שמצידו ינסה להדוף את ליאור ויסלברגר וגרישה בוזוב העולה החדש לליגה. וזה לא היה לו קל – ויסלברגר ובוזוב נמצדים מאחוריו מנסים בכל דרך לעקוף אך ללא הצלחה. כמה צמוד? ויסלברגר חוצה את קו הסיום בפיגור של 23 מאיות השנייה בלבד. גם מלפנים הקרב הצמוד בין גרטי לפריאוברז'ינסקי הסתיים בפער דק של 48 מאיות השנייה בלבד לטובת גרטי, ושניהם יסגרו את רשימת נהגי גמר א' הבכיר. יניב הרשקוביץ אגב שהעפיל מגמר ג' וזינק עשירי, עושה את הקפיצה המשמעותית ביותר ומסיים שביעי, אחרי נדב הורוביץ ולפני ניר פוגל.

את עמדת הפול-פוזישן של גמר א' תופס כאמור מוטי פרץ, תיקון מהותי לתוצאות המירוץ הקודם אותו סיים במקום האחרון. אלא שיותר מעניינת הפעם היא דווקא החלוקה לקטגוריות כי פרט לפרץ מקטגורית הסופרפרו יש רק את עופרי גרטי ובוריס פריאוברז'ינסקי שכאמור העפילו מגמר ב' ומזנקים אחרונים. גל כהן הרוקי, הקטגוריה של המתחילים, מזנק שני אך הוא ראשון מבין חמישה רוקיז כשאחריו ישי שילד ושילה מזרחי. נדב בראון מזנק שלישי, אך היחיד מבין נהגי הפרו כשהמקום השני והשלישי בקטגוריה הספציפית הזאת כבר ידוע – ליאור ויסלברגר וגיל שורץ. נשארו נהגי האדוונס והם שניים כאן – ירום אשד שיזנק שלישי ואורי פרגמנצב רביעי. המקום השלישי בקטגוריה כבר נקבע והוא גרישה בוזוב מגמר ב'.

שום דבר לא יעצור את פרץ הפעם, גם לו מזג האוויר. הוא פותח מצוין ומסמן לעצמו את הדרך קדימה בתקווה שהוא והמכונה לא יקרסו. כהן לעומתו לא מצליח לשמור על ריכוז ומתחיל לאבד מקומות בתחילה לבראון ואחר כך גם לאשד ופרגמנצב. מכאן הוא מצליח לאגור את שארית כוחותיו כי מעתה כל איבוד מקום יעלה לו גם בניצחון של הרוקיז. עידו אשכנזי שאחרי הפוגה של מספר חודשים חזר היישר לגמר א', לא מצליח לשמור על המומנטום וגם הוא מאבד מקומות ויורד עד למקום האחרון. פרט להם, לא נרשמים עוד שינויים למעט אחד חשוב – בראון באחד ממהלכיו סופג ענישה בדמות הורדה של שני מקומות. זה ישפיע על הדירוג הסופי ובעקבותיו הניקוד בדירוג אלוף האלופים, אך כאמור הוא בכל מקרה נשאר ראשון בקטגוריה. דגל השחמט האחרון להיום מונף ראשון לפרץ ואחריו חוצים את קו הסיום בראון ואשד אך כאמור בראון יורד שני מקומות והוא מדורג בסופו של יום אחרי פרגמנצב וכהן.

טבלאות הניקוד הן של הקטגוריות והן דירוג אלוף האלופים מגלות לנו עוד פרט חשוב מהמירוץ הקשור למובילים של כל אחת מהקטגוריות. זה מתחיל במובילי הסופר פרו והפרו איציק שחר ויונתן טרוק (שגם הוביל עד עתה בדירוג אלוף האלופים) שנעדרו מהמירוץ וממשיך בתוצאות אותן ירצו לשכוח מוביל האדוונס דניאל שציגלובסקי, מוביל הרוקיז רן ורסנו ומוביל האקספרט מיכה אפרים. איך זה משפיע בפועל? בואו תראו רק לפני זה נספר שההזדמנות הבאה שלהם לשפר תהיה ב-13/06 במסלול קארטינג פלייס חדרה במירוץ ה-3 של סבב ה-SuperLeague Karting.

Top5 SuperPro

 1. עופרי גרטי 120 נק'

 2. מוטי פרץ 112 נק'

 3. איציק שחר 104 נק'

 4. יניב הרשקוביץ 100 נק'

 5. בוריס פריאוברז'ינסקי 99 נק'

Top5 Pro

 1. נדב בראון 123 נק'

 2. ליאור ויסלברגר 118 נק'

 3. מיכה אפרים 103 נק'

 4. יונתן טרוק 97 נק'

 5. גיל שורץ 77 נק'

Top5 Advance

 1. ירום אשד 133 נק'

 2. דניאל שציגלובסקי 129 נק'

 3. ניר פוגל 90 נק'

 4. פסח ג'וזף 89 נק'

 5. אביתר נרוב 88 נק'

Top5 Rookies

 1. רן ורסנו 110 נק'

 2. יואב ארנון 100 נק'

 3. גל כהן 92 נק'

 4. ישי שילד 90 נק'

 5. רום צליח 75 נק'

Top5 Expert

 1. מיכה אפרים 147 נק'

 2. בוריס פריאוברז'ינסקי 125 נק'

 3. דור מלכה 104 נק'

 4. אסף לנגי 84 נק'

 5. יורי צוגלין 76 נק'

דירוג אלוף האלופים Top10

 1. ליאור ויסלברגר 247 נק'

 2. יונתן טרוק 233 נק'

 3. עופרי גרטי 230 נק'

 4. ירום אשד 200 נק'

 5. מיכה אפרים 195 נק'

 6. איציק שחר 185 נק'

 7. דניאל שציגלובסקי 173 נק'

 8. נדב בראון 172 נק'

 9. מוטי פרץ 170 נק'

 10. רז עכו/יניב הרשקוביץ 162 נק'

243 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page