top of page

קארטינג אליפות הארץ - מירוץ 8

מסלול קארטינג פלייס חדרה אירח את אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות שלושה מירוצים ברצף, אך העובדה שניתן לגוון עם כיוון הנסיעה ועם שיטת המירוץ הניבה הלכה למעשה שלושה מסלולים שונים. אז אחרי שיטת 'גריד הפוך' עם כיוון השעון ונגדו, חזרנו לתוואי הרגיל והפעם עם 'גריד דירוג' – מדידות זמנים, חצאי גמרים וגמרים. למי זה עשה טוב ומי ירצה לשכוח את המירוץ? הישארו איתנו.

משתתפים המירוץ חולקו ל-3 מקצי מדידות זמנים בהתאם לדירוגם בטבלת אלוף האלופים. מובילי הטבלה עלו ראשונים ואחרי הקפה לחימום הצמיגים המחשב החל לעבוד. 13 הקפות זה לא הרבה, אבל מספיק כדי לנסות ולהפיק את המקסימום מהקארט שאתה מקבל ואת הזמן המהיר ביותר קובע מוטי פרץ (21.882 שנ') ואחריו עופרי גרטי (21.923) ויניב הרשקוביץ (21.943). המקצה השני עולה ומי שמסיים בראשו הוא עמית ויצמן (21.841) ואחריו פסח ג'וזף (21.935) ויואב ארנון (21.955). מקצה מדידות הזמנים השלישי מסתיים עם נדב הורוביץ בראש (22.012) ואחריו גרישה בוזוב (22.060) ודור יפרח (22.382) שחוזר למסלול רעב מתמיד אחרי היעדרות של מעל שנתיים. סיום כל סבב המקצים מדרג את הנהגים מחדש לצורך חלוקתם למקצי חצאי הגמר כשהפעם המטרה היא לעקוף את כולם ולסיים במקום הראשון, או קרוב אליו ככל הניתן. עפ"י שיטת המירוץ, המסיימים ראשונים בכל אחד מהמקצים יזנקו ראשונים במקצה הגמר הבכיר כשהמיקום בינהם יהיה בהתאם לזמני ההקפה וזה אומר שכדי להעפיל לגמר הבכיר חייב לסיים בין שלושת הראשונים.

מקצי חצאי הגמר עוברים ללא כל אירועים מיוחדים להוציא ענישות פה ושם שמקבלים כמה נהגים. את חצי הגמר הראשון מנצח עמית ויצמן שגם זינק ראשון, ואחריו פסח ג'וזף וירום אשד שמצליח לעקוף את נדב הורוביץ. את חצי הגמר השני מנצח מוטי פרץ, מקדים את יניב הרשקוביץ וגרישה בוזוב שזה המקום ממנו כל אחד זינק. גם במקצה חצי הגמר השלישי לא נרשם שינוי בקידמת הגריד כשעופרי גרטי מזנק ראשון וגם מנצח ואחריו יואב ארנון ורום צליח.

גמר ג' מוזנק ראשון עם רן ורסנו בחוד ואחריו ליאור ויסלברגר וניר פוגל. ויסלברגר מבחינתו נלחם גם על ראשות טבלת הפרו וגם על ראש דירוג הנהגים ומגמר ג' יהיה לו קשה לצבור מספיק נקודות כשאנחנו נמצאים עם עוד שני מירוצים לסיום העונה. אבל הפוקוס מייד עובר לאביתר נרוב שזינק רביעי. הוא עוקף את פוגל, עוד קצת ועוקף את ויסלברגר ובהקפות האחרונות מצליח לעקוף גם את ורסנו מה שמעניק לו את כרטיס הבונוס לגמר ב'. כשאתה נאבק על הטופ 3 של קטגוריית האדוונס ובידיעה שהמתחרים העיקריים שלך נמצאים מלפנים, האמביציה מושכת אותך חזק לפנים.

את ההזנקה לגמר ב' מוביל נדב בראון ואחריו אייל זיו ורועי שם-טוב. מהצד השני אחרון מזנק כאמור אביתר נרוב ולפניו איגנט חלטורין ובוריס פריאוברז'ינסקי, שני נהגים חסונים וקרביים. בראון מזנק היטב, אך חוסר ריכוז פה ושם לא מאפשר לו לפתוח פער גדול מספיק לפנים. למזלו את העבודה עושים הנהגים מאחור עם מאבקים בלתי נגמרים על מיקום מה שמספיק עבורו בסופו של דבר לנצח את המקצה. מי שעושה קפיצה גדולה במקצה הוא זאב קורן שזינק חמישי ועד סופו של המקצה מצליח לעקוף שלושה נהגים ולסיים שני. לא מספיק כדי לעלות לגמר א', מספיק בהחלט כדי לסיים על הפודיום בקטגורית הפרו וראשון בקטגורית האקספרט. אבל את הקפיצה הגדולה יותר עושה נרוב שעוקף ארבעה נהגים בדרך למקום ה-6, רק חבל שהורדת מיקום אחת מחזירה אותו מעט אחורה והוא מסיים לבסוף שביעי. מה זה אומר על הטבלה? תיכף תדעו.

גמר א' הבכיר מוזנק עם מוטי פרץ בעמדת הפול-פוזישן ואחריו עופרי גרטי ועמית ויצמן ויחד עם יניב הרשקוביץ מדובר בטור שכולו קטגורית סופרפרו כאשר הקרב הצמוד על אליפות הקטגוריה הוא בין גרטי שכרגע מוביל לפרץ המרוחק ממנו 5 נקודות לפני הקיזוז. פסח ג'וזף מהמקום הרביעי יתמודד על ניצחון בקטגורית האדוונס ואחריו הרוקי יואב ארנון שמאותו המקום בדיוק במירוץ הקודם סיים עם הדגל השחור. מוביל טבלת האדוונס והאלוף הטרי של סבב ה-SuperLeague ירום אשד מזנק שביעי ואחריו הרוקיז גרישה בוזוב ורום צליח ובראון האדוונס סוגר את הגריד. הקפה אחת רומזת כבר לפחות את זהות המנצח וההקפה הבאה כבר קובעת כמעט חד משמעית – אם לא יקרה משהו בלתי צפוי יהיה זה פרץ שיחצה ראשון את קו הסיום. על גרטי אי אפשר לומר זאת, כי ויצמן נושף חזק בעורפו ולא משחרר. הרשקוביץ מצידו זוכה ללחץ חזק אף יותר מארנון שגם מצליח לעקוף אותו בסופו של דבר, אך לא באופן שמשביע את רצון השופט והוא זוכה לענישת מיקום. הלחץ ניכר בכל הגריד וגם נדב בראון "זוכה" להורדת מיקום. וכמה באמת צפוף המקצה אפשר לראות מתוצאות הסיום. פרץ היחיד שמצליח לרדת לתחום ה-21 שניות להקפה בעוד שכל השאר לא עושים זאת בגלל הרכבת שהוביל גרטי. ועוד פרט מעניין – פרץ חוצה ראשון את דגל השחמט בפער של 13 שניות על גרטי שבמקום השני בעוד שבין גרטי לבוזוב שמסיים אחרון במקום העשירי מפרידות 4 שניות בלבד. ומה הלאה? ויצמן מסיים שלישי מקדים את הרשקוביץ ואשד.


מנצחי המירוץ

מובילי הליגות

Top5 SuperPro

 1. מוטי פרץ 192 נק'

 2. עופרי גרטי 190 נק'

 3. בוריס פריאוברז'ינסקי 152 נק'

 4. יניב הרשקוביץ 134 נק'

 5. עמית ויצמן 132 נק'

Top5 Pro

 1. ליאור ויסלברגר 205 נק'

 2. נדב בראון 173 נק'

 3. מיכה אפרים 145 נק'

 4. זאב קורן 125 נק'

 5. גיל שורץ 121 נק'

Top5 Advance

 1. ירום אשד 219 נק'

 2. פסח ג'וזף 170 נק'

 3. אביתר נרוב 153 נק'

 4. ניר פוגל 138 נק'

 5. דניאל שציגלובסקי 129 נק'

Top5 Rookies

 1. רן ורסנו 168 נק'

 2. רום צליח 152 נק'

 3. גל כהן 148 נק'

 4. יואב ארנון 146 נק'

 5. אייל זיו 132 נק'

Top5 Expert

 1. מיכה אפרים 196 נק'

 2. בוריס פריאוברז'ינסקי 194 נק'

 3. זאב קורן 154 נק'

 4. דור מלכה 145 נק'

 5. יורי צוגלין 131 נק'

דירוג אלוף האלופים Top10

 1. ליאור ויסלברגר 324 נק'

 2. עופרי גרטי 319 נק'

 3. ירום אשד 310 נק'

 4. מוטי פרץ 244 נק'

 5. יונתן טרוק / מיכה אפרים 233 נק'

 6. אביתר נרוב 232 נק'

 7. יניב הרשקוביץ 223 נק'

 8. נדב בראון 206 נק'

 9. בוריס פריאוברז'ינסקי 190 נק'

 10. איציק שחר 186 נק'

109 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page