top of page

מרוץ ראשון בליגת הסיבולת

ליגת מירוצי הסיבולת של עונת המירוצים 2023 יצאה לדרך עם המירוץ הראשון שהפגיש את קבוצות הנהגים במסלול דן קארטינג חיפה. בשונה מהשנים האחרונות בהן הקבוצות הכילו 2 נהגים בלבד (למעשה ליגת סיבולת זוגות), השנה כללה הליגה מספר שינויים והעיקרי שבינהם הוא האפשרות לכלול בכל קבוצה עד 4 נהגים. אז קבוצה של 4 נהגים לא ראינו, אולי בשל השינוי הנוסף – אין מינימום של חילופים אשר בפני עצמם שווים זמן יקר. חשש שהעלו נהגי אותן קבוצות משולשות היה כי זה יעניק יתרון לקבוצות בהן רק שני נהגים בשל העובדה שיצטרכו לבצע חילוף אחד יותר מהם, אלא שבשטח גם הקבוצות הקטנות לא יכלו להסתפק בחילוף אחד בינהם כך שבעניין זה החששות התגלו כמיותרים.

סדר הזינוק למירוץ נקבע בהתאם למשקל הממוצע של נהגי הקבוצות – הכבדים ביותר מלפנים והקלים ביותר אחרונים. כך מצאו עצמם בעמדת הפול-פוזישן הקבוצה של יניב הרשקוביץ, מיכה אפרים וזאק לישנסקי כשאחריהם הקבוצה של דודי קורץ וזאב קורן והקבוצה של רז עכו, ירום אשד ויונתן טרוק. אות הזינוק ניתן וכבר בדקות הראשונות ניתן היה לראות שהשעתיים הבאות לא הולכות להיות קלות לאף אחד. מי שנראה כמתקשה על ההתחלה עם הקארט שהוגרל עבורו הוא יאזן גזמאוי שזינק מהמקום החמישי. ב-5 הדקות הראשונות של המירוץ לא ניתן לבצע חילופים, והוא נאלץ במאמץ רב לשמור על מקומו מול יובל רוזן שבמשך כל הזמן הזה צמוד מאחוריו. מיד עם פתיחתו של הפיטס מבצע גזמאוי את החילוף הראשון שלו והלא מתוכנן וכל האסטרטגיה המתוכננת של קבוצתו (יחד עם אביתר נרוב וגל דרנג) נזרקת לפח כי נדרש חישוב מסלול מחדש. מהמקום האחרון ועם הקפה אחת פחות אסור מעכשיו לבזבז עוד זמן יקר.

המירוץ ממשיך ומלפנים נראה כבר כעת שהמאבק על הניצחון יהיה בין הקבוצה של רז עכו, ירום אשד ויונתן טרוק לקבוצה של ליאור ויסלברגר, מוטי פרץ ועופרי גרטי שזינקו מהמקום הרביעי. בעוד שטרוק תופס את ההובלה עבור קבוצתו, עופרי מתקשה לפלס דרכו בשיירה שנוצרה. אך במירוץ סיבולת הכל יכול לקרות ולתכנון האסטרטגי תפקיד חשוב בלהגיע לתוצאה הרצויה. בעוד שטרוק נכנס לפיטס ואת מקומו מחליף אשד, גרטי שממוקם עכשיו ראשון ממשיך לנהוג עוד דקות יקרות תוך שהוא מגדיל את הפער כשרק שני דברים יכולים להשפיע עליו – הכוח הפיזי שנותר לו והרגע הנכון לבצע את החילוף. זה קורה קצת אחרי שהשעון מראה שנותרה פחות משעה ואת מקומו תופס מוטי פרץ שיוצא למירוץ כשהם עדיין ראשונים. בינתיים מי שמפתיע הוא גל דרנג שהחליף יאזן גזמאוי כשהם היו במינוס הקפה, וכעת הם ממוקמים במקום השלישי.

המירוץ ממשיך וקצת יותר מחצי שעה נותרה כשאת מוטי פרץ מחליף ליאור ויסלברגר. הקרב הוא עם רז עכו שנמצא כעת על המסלול כשהפער בינהם עומד כרגע על 20 שניות. במקום השלישי נמצא עכשיו זאק לישנסקי שמצליח לשפר לקבוצתו מקום. הדקות ממשיכות והפער בין עכו לוויסלברגר מצטמצם לאט לאט, אך האם זה יספיק? כניסתו של אביתר נרוב מורידה את הקבוצה שלו למקום הרביעי, אך זה מכניס בו מוטיבציה כשרק פודיום נמצא מול עיניו. דקות הסיום מורטות עצבים ודגל השחמט יורד ראשון על ויסלברגר כשעכו מצמצם את הפער אליו לכדי 7 שניות בלבד. נרוב מסיים שלישי ולישנסקי רביעי. אבל זה עדיין לא רשמי כי מה שיבוא עכשיו לידי ביטוי הוא כמה עבירות צברה כל קבוצה והאם זה יביא לאיבוד מקום בשל כך. אז אכן כמעט כל הקבוצות זוכות לניקוד עונשין שגורר אחריו הורדת הקפה או זמן, אך בשורה התחתונה כל קבוצה ממשיכה לשמור על מקומה.

ליגת הסיבולת מעניקה אף היא ניקוד לנהגים בדירוג אלוף האלופים, אלא שבשונה ממירוצים אחרים כאן הניקוד הוא כפול מהרגיל. וכך כל אחד מנהגי הקבוצה המנצחת מוסיף לזכותו 18 נקודות, 6 יותר מנהגי הקבוצה השניה ועשר יותר מאלה שבמקום השלישי. מי שקופץ לראש הדירוג עכשיו הוא ליאור ויסלברגר שמוריד את יונתן טרוק למקום השני והפער בינהם הוא 5 נקודות. מוטי פרץ מדורג כעת שלישי ואחריו עופרי גרטי ורז עכו. אלוף האלופים של 2022 איציק שחר שלא השתתף במירוץ מדורג במקום התשיעי ותהיה לו עבודה קשה על מנת לשוב לפיסגה.

ליגת הסיבולת תתכנס למירוץ השני שלה ב-16/05 במסלול חדרה וזה הולך להיות מירוץ מיוחד בן 500 הקפות. כמה זה סה"כ בזמן? קצת יותר מ-3 שעות. בשל ייחודו, יכלול מירוץ זה שינויים קלים כמו מספר הנהגים המותר בכל קבוצה, ועל אלה נספר לכם כשנתקרב לאירוע עצמו. ועד אז שני מירוצים אחרים עמודים בפנינו – מירוץ מס' 3 בסבב אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות שיתקיים ב-17/03 במסלול רמלה והמירוץ השני בסבב הסופרליג שיתקיים ב-04/04 במסלול ראשל"צ.

אליפות מירוצי הסיבולת, Top5

 1. ליאור ויסלברגר, מוטי פרץ, עופרי גרטי – 30 נק'

 2. רז עכו, ירום אשד, יונתן טרוק – 25 נק'

 3. יאזן גזמאוי, אביתר נרוב, גל דרנג – 21 נק'

 4. יניב הרשקוביץ, מיכה אפרים, זאק לישנסקי – 18 נק'

 5. מארק בוגוסלבסקי, דור מלכה, יובל רוזן – 16 נק'

דירוג אלוף האלופים, Top10

 1. ליאור ויסלברגר – 124 נק'

 2. יונתן טרוק – 119 נק'

 3. מוטי פרץ – 116 נק'

 4. עופרי גרטי – 110 נק'

 5. רז עכו – 105 נק'

 6. מיכה אפרים – 89 נק'

 7. דניאל שציגלובסקי – 82 נק'

 8. מארק בוגוסלבסקי – 77 נק'

 9. איציק שחר – 76 נק'

 10. אביתר נרוב – 76 נק'

139 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page