top of page

אליפות ישראל - מרוץ 2

זה היה שבוע עם הרבה חששות מצד המתחרים שחלקם לא ידע אם ומה לעשות בתנאי גשם אם זה ימשיך. אבל אחרי שבוע קודר ורטוב השמש חייכה וקיבלנו יום שישי כמעט אביבי במסלול דן קארטינג חוצות המפרץ ויש כמה מבין 45 הנהגים שהתייצבו למירוץ שדווקא התבאסו כי ממש רצו להתרטב. כנהוג במסגרת סבב אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות, מירוצי הליגה נערכים כל פעם בשיטת מירוץ אחרת והפעם היתה זאת שיטת 'גריד הפוך' לפיה מזנקים הנהגים בסדר מסויים לחצי הגמר הראשון ובסדר הפוך בחצי הגמר השני. שקלול הניקוד משני המקצים הוא שקובע את דירוג הנהגים למקצי הגמר מהם גם יוכתרו מנצחי המירוץ בכל אחת מהקטגוריות.

חצאים

סדר הנהגים לחצאי הגמר נקבע בהתאם לדירוגם בדירוג אלוף האלופים – המדורג ראשון בחצי A, השני בחצי B וכו' עד להשלמת כל ארבעת המקצים שהיו במירוץ הנ"ל. נאמר כבר כעת כי מסלול חוצות בשל אופיו עושה חסד יחסי עם המזנקים ראשונים בעוד שמאחור הוא מזמין לא מעט הזדמנויות ענישה למי שלא מתכנן את הנהיגה, או יותר נכון את העקיפה, כיאות. ושוב, שיטת המירוץ הופכת את הסדר לסבב המקצים הבא כך שלנהגים שבמרכז יש הרבה עבודה לעשות או שיפסידו הרבה.

כאמור ארבעה מקצים בכל אחד מסבבי חצאי הגמר וסך של 8 מקצים סה"כ בסופם היו יותר הורדות דירוג בשל ענישות מאשר נהגים שבאמת הצליחו לעקוף. סבב 1 רשם את מרבית התנודתיות במיקומי הנהגים ואת הניקוד הטוב ביותר משיג רן ורסנו אלא שזה מספיק לו רק למקום ה-9 בדירוג הנהגים למקצי הגמר. פסח ג'וזף ויונתן טרוק מדורגים אחריו וזה גם הסדר של השלושה בחלוקה למקצי הגמר. בסבב 2 ניצב בראש ליאור ויסלברגר אך זה מספיק לו רק למקום ה-4 בגמר כשאחריו רום צליח (מדורג 5 בגמר) ובוריס פריאוברז'ינסקי (8). את סבב 3 מנצח מוטי פרץ מה שבשקלול הניקוד יעניק לו את הזינוק מהעמדת הפול פוזישן לגמר ואחריו מארק בוגוסלבסקי ומיכה אפריים. סבב 4 והאחרון יסגור גם את סדר הזינוק לגמר הבכיר כשראשון מדורג בו דניאל שציגלובסקי (מדורג 2 לגמר) ואחריו ג'וליאן שיני (3) ורז עכו (12). עכו למעשה לא עלה לגמר א', אך הוא יזנק ראשון בגמר ב' ואם ינצח יקבל את כרטיס הבונוס לגמר הבכיר של היום.

גמרים

גמר ד' מוזנק ראשון. 12 נהגים ינסו להגיע הכי קדימה שאפשר ואם אפשר, אז גם לזכות באחד משני כרטיסי הבונוס המחכים לשני הראשונים. נועם לביא מזנק ראשון ואחריו ירום אשד וגל כהן. 18 הקפות מירוץ ולא עובר זמן רב עד שגל עוקף את ירום. אבל לא ירום הוא הכתובת שלו אלא נועם שמתחרה איתו בקטגורית הרוקיז וכל שיפור מיקום שווה נקודות יקרות. השניים מסיימים באותו הסדר והם יזנקו אחרונים למקצה גמר ג' ואחריהם ירום ומורן בן-חיים.

גמר ג' מציב בעמדת הזינוק הראשונה את זאק לישנסקי שמתחרה לראשונה באליפות הארץ. נהג קטגורית הסופרפרו איציק שחר מטובי הנהגים בארץ גם הוא באופן חריג מצליח להגיע רק למקצה הגמר השלישי וזאת בשל ענישות שצבר בחצאי הגמר. עמית ויצמן גם הוא סופרפרו מזנק אחרי איציק ואחריהם לויס כתורה ועידן קרן. איציק לא מחכה יותר מידי ותופס את ההובלה בדרך לכרטיס הבונוס היחיד למנצח במקצה הזה. איציק הוא מטובי העוקפים בליגה וגם אם יזנק אחרון בגמר ב' יש לו סיכוי טוב מאוד לשפר מקומות. והוא אכן מנצח ואחריו מסיימים זאק ועמית. מאחור, מצליחים גם נועם לביא וגם גל כהן לשפר שני מקומות, אך ללא שינוי הסדר בינהם.

איציק שחר מזנק אחרון, מהמקום ה-12 בגריד, בגמר ב'. לפניו אסף לנגי ונועם לוקסמבורג כשמהצד הקדמי מזנק ראשון רז עכו ואחריו אורי פרגמנצב ודודי קורץ. גם כאן כרטיס בונוס אחד יאפשר למנצח להעפיל למקצה הגמר הבכיר ומי זה יהיה שייקח אותו? שני נהגי סופרפרו – דודי ועופרי גרטי, לא מחכים יותר מידי כדי לעקוף שניהם את אורי. הקרב צמוד מאוד אך זה לא מספיק להם ורז חוצה ראשון את קו הסיום ואחריו ב-3 עשירות שניה דודי וחצי שניה נוספת לעופרי. אורי מסיים רביעי ואחריו נדב בראון. ואיפה איציק? מהמקום ה-12 הוא מסיים במקום ה-6.

מוטי פרץ מעמדת הפולפוזישן מכוון לניצחון שני ברציפות. אחריו דניאל שציגלובסקי וג'וליאן שיני שניהם לא בקטגוריה שלו כך שגם אם אכן יאבד להם מיקום הוא עדיין יהיה ראשון בקטגוריה אבל מאידך יפסיד נקודות יקרות בדירוג אלוף האלופים. למעשה נהג הסופרפרו שהכי קרוב למוטי הוא בוריס פריאוברז'ינסקי שמזנק מהמקום השמיני. את ההפתעה של המירוץ רושם נהג הרוקיז הצעיר רום צליח שמזנק לגמר מהמקום החמישי. רוקיז נוסף במקצה הוא רן ורסנו שמזנק תשיעי. רז עכו כאמור עולה מגמר ב' ויזנק מהמקום ה-12 כשלפניו יונתן טרוק מוביל דירוג אלוף האלופים. מוטי כצפוי מזנק היטב ומתחיל לפתוח פער קל תוך שהוא חותך עוד ועוד בזמני ההקפה. אלא שדניאל לא נותן לפערי הניסיון בינהם להפריע ועם זמני הקפה טובים משלו הוא לא מאפשר למוטי לפתוח ממנו פער גדול בעוד שהשניים בורחים לכל השאר. ג'וליאן מהמקום השלישי הכללי ינסה לנצח את קטגורית הפרו אלא שליאור ויסלברגר שאחריו לא ירצה לוותר בקלות. ההקפות ממשיכות והמובילים מגיעים לסמנים האחוריים. בזה אחר זה מונף הדגל הכחול ומאפשר להם לעבור ללא עיכובים מיותרים. סה"כ 8 נהגים מסיימים בסופו של דבר עם מלוא 18 הקפות, מותירים מאחור ארבע נהגים שנעקפו בהקפה מלאה. מוטי מסיים ראשון ואחריו דניאל, שניהם גם קובעים באותו הסדר את ההקפות המהירות של יום המירוץ כשמוטי גם קובע שיא של 25.564. שלישי מסיים ג'וליאן ואחריו ליאור ומיכה אפריים וזה גם סדר הפודיום של קטגורית הפרו.

בסיכומו של יום, החלוקה לקטגוריות היא החשובה באמת ומוטי פרץ מסיים ראשון בקטגורית הסופרפרו ואחריו בוריס פריאוברז'ינסקי ודודי קורץ; בקטגורית הפרו מנצח ג'וליאן שיני ואחריו ליאור ויסלברגר ומיכה אפריים; בקטגורית האדוונס מנצח דניאל שציגלובסקי ואחריו פסח ג'וזף ואורי פרגמנצב; בקטגורית רוקיז מנצח רום צליח ואחריו רום ורסנו ונועם לוקסמבורג; ובקטגורית האקספרט מנצח מיכה ואחריו בוריס ואסף לנגי.

לאחר שני מירוצים בלבד, כבר מובן שזאת תהיה עונה ארוכה ומותחת לכל אורכה. ניכר כי מרבית הנהגים לוקחים את זה בצורה המקצועית ביותר שאפשר עם אימונים איכותיים ומדוייקים שיאפשרו להם להרוויח עוד מקום פה ולקצץ עוד עשירית שניה שם כי ברמת הליגה הכה גבוהה כל שינוי הכי קטן מביא לשיפור ותוצאה גדולה. התחנה הבאה היא מסלול דן קארטינג רמלה שיארח את אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות ב-17/03 עם עוד שיטת מירוץ מאתגרת ויש שאומרים גם מלחיצה – 6/66 שזה 6 הקפות בלבד למקצה דירוג ומקצה מיני סיבולת אישית של 66 הקפות בנהיגה ללא הפסקה. צפו לעוד הפתעות. עוד קודם למירוץ הנ"ל, ליגת הסיבולת תצא לדרך ב-28/02 במסלול דן קארטינג חיפה במירוץ הראשון מתוך ארבעה. זה הוא מירוץ קבוצתי בן שעתיים בו מנצחת הקבוצה שביצעה את מרבית ההקפות והיתה הראשונה לחצות את קו הסיום.

Top5 SuperPro

 1. מוטי פרץ – 66 נקודות

 2. איציק שחר – 43 נק'

 3. בוריס פריאוברז'ינסקי – 43 נק'

 4. עופרי גרטי – 41 נק'

 5. דודי קורץ – 36 נק'

Top5 Pro

 1. יונתן טרוק – 48 נק'

 2. ליאור ויסלברגר – 48 נק'

 3. מיכה אפריים – 43 נק'

 4. גיל שורץ – 40 נק'

 5. ג'וליאן שיני – 33 נק'

Top5 Advance

 1. דניאל שציגלובסקי – 59 נק'

 2. ירום אשד – 47 נק'

 3. ניר פוגל – 38 נק'

 4. פסח ג'וזף – 36 נק'

 5. אורי פרגמנצב – 36 נק'

Top5 Rookies

 1. רן ורסנו – 52 נק'

 2. יואב ארנון – 48 נק'

 3. אסף לנגי – 41 נק'

 4. רום צליח – 38 נק'

 5. ישי שילד – 37 נק'

Top5 Expert

 1. מיכה אפריים – 64 נק'

 2. בוריס פריאוברז'ינסקי – 48 נק'

 3. דור מלכה – 43 נק'

 4. אסף לנגי – 41 נק'

 5. זאב קורן – 34 נק'

אלוף האלופים Top10

 1. יונתן טרוק – 107 נק'

 2. ליאור ויסלברגר – 106 נק'

 3. מוטי פרץ – 98 נק'

 4. רז עכו – 93 נק'

 5. עופרי גרטי – 92 נק'

 6. מיכה אפריים – 83 נק'

 7. דניאל שציגלובסקי – 82 נק'

 8. איציק שחר – 76 נק'

 9. מארק בוגוסלבסקי – 73 נק'

 10. בוריס פריאוברז'ינסקי – 72 נק'
233 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תגובות


bottom of page