top of page

חשיפה - עונת המירוצים 2024. כל הפרטים, החידושים והתאריכים

עונת המירוצים 2024 תצא לדרכה ב-12 בינואר, כך עולה מטיוטת לוח האירועים החדש לקראת השנה החדשה בליגות הארציות. סך של 20 מירוצים צפויים מינואר כאמור בכלל הליגות והסבבים, מהמירוץ הראשון בסבב אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות ועד למירוץ הגדול של העונה – גביע המדינה, שיתקיים בחודש דצמבר.

 

כמדי סוף שנה, הסיכומים המערכתיים מפרקים לגורמים את כל העונה החולפת במטרה למצוא נקודות לשיפור וייעול וזאת על מנת להתאים באופן תדיר את מבנה הליגות ושיטות המירוצים לשינויים החלים באופן תדיר ומתוך רצון תמידי לייצר מירוצים מעניינים יותר. כך למשל סבב ה-SuperLeague Karting שהושק בהצלחה לראשונה ב-2023 יתקיים במהדורה מורחבת ביחס לעונה החולפת, מירוץ ה-500 הקפות יציע אתגר גדול יותר וכן נשיק השנה מירוץ חדש הוא גביע הקיץ לאחריו נצא לפגרת העונה החמה. כל זאת מעבר לעדכונים שייכנסו גם לאליפות הארצית. ויש לנו אפילו עוד הפתעות שתיחשפנה בקרוב מאוד, רק נרמוז שאחת מהן עשויה להחזיר למסלול מספר נהגי עבר שירצו לראות את שמם שוב מתנוסס במעלה הטבלאות. אז מה צפוי לנו בשנת 2024 שבינתיים מותר לגלות? כל הפרטים, השינויים והחידושים לפניכם.

 

אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות

2024 תהיה השנה ה-19 ברציפות של ליגת המירוצים הכי ותיקה בישראל. בשנה האחרונה חווינו גידול נוסף במספר המשתתפים כשכזכור קטגוריה חדשה הושקה השנה במטרה לייצר מדרגת השבחה נוספת בין קטגורית המתחילים Rookies למקצוענים Pro. קטגוריה זו - Advance, הציגה רמה גבוהה ומאבקים צמודים לאורך כל העונה וכן איפשרה לכל נהגיה להתבלט ביכולותיהם היחסיות לשאר הנהגים. אמנם העונה הקרובה תישאר עם אותן הקטגוריות בדיוק, אך חלוקה מחדש של העולים מקטגוריה אחת לבאה מעליה היא שתייצר פיזור אפקטיבי עוד יותר של הנהגים ותבטיח מאבקים אפילו יותר מרתקים במירוצים שצפויים. מי עולה לאן? בקרוב נפרסם.

 

גם העונה הקרובה של אליפות הארץ תכלול 10 מירוצים החל מינואר כאמור ועד דצמבר עם פגרת קיץ בינהם. תוספת מעניינת שתיכנס השנה היא מירוצי ספרינט בחלק מעשרת המירוצים הנ"ל, כאשר כל ספרינט יאפשר לנהגים לצבור עוד נקודות מעבר לניקוד הרגיל של המירוץ. המירוץ הפותח של העונה יהיה בשיטה זו, כך שכל מי שלוקח בו חלק כבר יתחיל את השנה עם יתרון יחסי. אם לפשט, מבנה המירוץ יכלול שני מקצי דירוג, אחד עבור הספרינט ואחד עבור הגמר כאשר לכל אחד מהם יהיה ניקוד משלו. מירוץ ספרינט נוסף יתקיים במירוץ הרביעי של העונה ובהמשך העונה נשקול קיומם של ספרינטים נוספים.

 

כאמור פגרת הקיץ תגיע בחודש יולי אחרי 6 מירוצים, ואז יתבצע יישור קו שהוא עוד חידוש מהותי לעונה הזאת – הקיזוז המוכר שיוריד לכל נהג את המירוץ בו צבר את הניקוד הנמוך ביותר באחד מששת המירוצים שהיו עד לאותו הרגע, וזו תהיה נקודת הפתיחה לקראת ארבעת המירוצים האחרונים כשלראשונה יכנס שובר שיוויון חדש - שלב הפלייאוף. כאן יוכלו הנהגים לצבור נקודות רבות יותר וכן להכפיל את נקודות הבונוס. המנצח למשל יקבל 36 נקודות במקום 30 בניקוד הרגיל, מקום שני 30 במקום 25, שלישי 25 במקום 21 וכך הלאה. נקודות אלה יתווספו לניקוד העומד לרשותם עד כה בטבלה, וללא קיזוז נוסף, זה מה שיקבע מי יהיו אלופי כל הקטגוריות והסגנים שלהם. וללא קשר לשינויים, כל מירוץ ימשיך להעניק לכל נהג ניקוד יקר עבור דירוג תארי אלוף האלופים ונהגי השנה.

 

תאריכי אליפות הארץ ROK קאפ 4 פעימות:

מירוץ מס' 1 – 12/01, דן קארטינג חיפה

מירוץ מס' 2 – 16/02, דן קארטינג חוצות

מירוץ מס' 3 – 15/03, דן קארטינג רמלה

מירוץ מס' 4 – 12/04, קארטינג פלייס ראשל"צ

מירוץ מס' 5 – 24/05, קארטינג פלייס חדרה

מירוץ מס' 6 – 21/06, טים קארטינג ירושלים

מירוץ מס' 7 – 06/09, פלייאוף קארטינג פלייס ראשל"צ

מירוץ מס' 7 – 27/09, פלייאוף קארטינג פלייס חדרה

מירוץ מס' 9 – 01/11, פלייאוף דן קארטינג חוצות

מירוץ מס' 10 – 06/12, פלייאוף דן קארטינג חיפה

 

אליפות ה-SuperLeague Karting

לאחר עונת בכורה מוצלחת, היה חשוב לנסות ולהכניס לעונה השנייה של הסופרליג יותר מירוצים וכך 2024 תכלול 6 (לעומת 4 בעונה החולפת) שיתקיימו בין ינואר לאוקטובר. בסעיף הקטגוריות לא יחול שינוי ונזכיר שקטגורית S1 תכלול את נהגי קטגוריות הסופרפרו והפרו וקטגורית S2 את נהגי האדוונס והרוקיז. המירוצים ימשיכו להתקיים בימי שלישי בשעות הערב עם פיזור בכל המסלולים המוכרים. סדר הסיום של כל מירוץ ימשיך להעניק לכל הנהגים המשתתפים ניקוד בדירוג תארי אלוף האלופים ונהגי השנה.

 

שינוי שיוכנס לסבב בעקבות הרצון לייעל את מבנה המירוצים יהיה הניקוד הניתן לאחר מקצי הדירוג שיצמצם את השונות בין תנאי ואורך המקצים הראשון והשני ויאפשר לנהגים לבוא יותר לידי ביטוי ביחס המשקל קארט/נהג. המקצה הראשון יעניק 0 נקודות לנהג המהיר ביותר ומשם בסדר עולה של נקודה עד לאחרון כאשר המקצה השני יעניק למנצח נקודה אחת ומשם שוב בסדר עולה של נקודה. במקרה של שוויון ניקוד כרגיל תילקח בחשבון ההקפה המהירה ביותר שכל נהג קבע באחד משני מקצים אלה. זה לצד תוספת המירוצים יהיו השינויים היחידים לעונה הקרובה. עבור הניקוד הסופי לקביעת אלופי הקטגוריות יקוזז לכל נהג המירוץ בו צבר את הניקוד הנמוך ביותר.

 

תאריכי אליפות ה-SuperLeague Karting

מירוץ מס' 1 – 30/01, דן קארטינג חיפה

מירוץ מס' 2 – 27/02, דן קארטינג רמלה

מירוץ מס' 3 – 26/03, קארטינג פלייס ראשל"צ

מירוץ מס' 4 – 04/06, קארטינג פלייס חדרה

מירוץ מס' 5 – 09/07, קארטינג פלייס ראשל"צ

מירוץ מס' 6 – 08/10, דן קארטינג רמלה

 

מירוצי סיבולת

שני מירוצי סיבולת מיוחדים מתוכננים לעונה הקרובה, אך אלה לא יתקיימו בצורה של ליגה אלא כל מירוץ בנפרד. המירוץ הראשון יתקיים בחודש מאי בדמות ה-500 הקפות שהפעם יתארח במסלול ראשל"צ ואילו המירוץ השני שיתקיים בחודש נובמבר יהיה בן 3 שעות ואולי אפילו יותר. מבנה המירוץ יישאר ללא שינוי וגם מירוצי הסיבולת יעניקו ניקוד לדירוג תארי אלוף האלופים ונהגי השנה.

 

תאריכי מירוצי הסיבולת

07/05 – 500, קארטינג פלייס ראשל"צ

19/11 – שלוש שעות (או יותר), דן קארטינג חיפה

 

מירוץ גביע הקיץ

פורמט חדש שיושק העונה הוא מירוץ גביע הקיץ שיתקיים לפני היציאה לפגרת העונה החמה. זה הוא מירוץ אחד העומד בפני עצמו, ללא קטגוריות, שיתקיים בשיטת מירוץ המשלבת בין השיטות המוכרות מאליפות הארץ לשלבים המוקדמים לשיטת מירוץ גביע המדינה לשלבי הגמר. מירוץ זה כמו כל שאר המירוצים יזכה את כל הנהגים המשתתפים בו בניקוד חשוב לדירוג תארי אלוף האלופים ונהגי השנה.

 

בפועל מדובר במירוץ בארבעה שלבים:

  1. מקצה מדידות זמנים אשר יחלק את הנהגים למקצי חצאי גמר

  2. מקצי חצאי גמר בשיטת גריד הפוך (שני מקצים לכל נהג)

  3. מקצי קדם-גמר – שני מקצים אליהם יעפילו כ-20 המדורגים הראשונים לאחר שלב 2

  4. גמר – מקצה אחד אליו יעפילו רק מחצית ממסיימי שלב 3

  5. טקס הכתרת מחזיק גביע הקיץ וסגניו

 

מירוץ גביע הקיץ – 26/07, קארטינג פלייס ראשל"צ

 

המירוץ הגדול - גביע המדינה

מירוץ גביע המדינה באופן מסורתי יהיה המירוץ האחרון והמסכם של שנת המירוצים 2024. כרגיל, המירוץ יתקיים בשיטה הבינלאומית של ה-FIA למירוצי הקארטינג הכוללת מספר רב מהרגיל של מקצי מוקדמות שיורכבו מתוך מקצה דירוג מוקדם, כאשר תוצאות כל מקצה יעניקו לנהגים ניקוד שיציב אותם בסדר המתאים לשלב חצאי הגמר וממנו יקבעו העולים לגמר. נזכיר כי מירוץ זה אינו כולל קטגוריות, ורק אחד, המנצח, יוכרז כמחזיק גביע המדינה לשנת 2024 שיקבל גם את מרב הנקודות וכל שאר המשתתפים בהתאם למיקום בהזדמנות האחרונה לטפס עוד מקום במאבק על תארי אלוף האלופים ונהגי השנה. בתום המירוץ יערך גם טקס סיום העונה בו יוכרזו כל האלופים, מכל הליגות ובכל הקטגוריות וכן אלוף האלופים נהגי השנה המצטיינים.

 

המירוץ הגדול - גביע המדינה – 21/12, דן קארטינג חיפה

 

*למרות המאמצים הגדולים להתיג תוכנית מסודרת מראש, התאריכים כמו המסלולים הרשומים לעיל עשויים להשתנות ובמקרה שכזה תפורסם הודעה על כך
754 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page